- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA DRWINIA. Ponad 160 prac napłynęło na konkurs plastyczny „Z samochodu na rower, czyli jak być eco!”

- REKLAMA -

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny zorganizowany przez samorząd Gminy Drwinia. Był on skierowany do wychowanków przedszkoli i szkół podstawowych z gminy. Jego uczestnicy mieli przygotować  pracę nawiązującą do hasła „Z samochodu na rower, czyli jak być eco!”.

W miniony wtorek zebrało się jury, by wybrać najpiękniejsze prace.  Czteroosobowej komisji przewodniczyła Bernadetta Gawąd plastyk z Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Nie było to proste zadanie, bowiem uczestnicy tej plastycznej zabawy stanęli na wysokości zadania. Prace były przemyślane, starannie wykonane, a przede wszystkim nawiązujące  do hasła przewodniego konkursu „Z samochodu na rower, czyli jak być eco!”.

Po przejrzeniu 163 prac: 44 w kategorii przedszkola i klas O, 51 w kat.  klasy od 1-3, 51 w kat.  klasy 4-6 i 11 w kat. klasy 7-8 zdecydowano o przyznaniu trzech miejsc w każdej z czterech kategorii wiekowych. Dla autorów najciekawszych prac czekają rowery, hulajnogi oraz sprzęt rowerowy: kaski, liczniki, pompki, latarki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz niespodziankę.

Uroczysta gala podczas której zostaną wręczone nagrody zaplanowana jest 1 czerwca o godzinie 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach.

Konkurs jest organizowany w związku z realizacją projektu: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia”o numerze RPMP.04.05.02-12-0364/17  przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Nagrodzeni:

Kategoria – przedszkola i klasy O

1 m. Katarzyna  Jachymczak –  Klasa 0 SP w Grobli
2 m. Aniela Dybowicz – 5 lat  ZSP w Mikluszowicach
3 m. Ewa Nosal  – Klasa 0 – Przedszkole w Dziewinie

Kategoria – klasy 1-3

1 m. Alan Węgrzynowski – Klasa I SP Mikluszowice
2 m. Igor Furtek – Klasa I SP w Mikluszowicach
3 m. Antoni Artimiwa –  Klasa II – SP w Grobli

Kategoria – klasy 4-6

1 m. Laura Bożek – Klasa SP w Drwini
2 m. Emilia Styczeń – Klasa VI  ZSP w Drwini
3 m. Milena Młynarczyk – Klasa V ZSP w Dziewinie

Kategoria – klasy 7-8

1 m. Emilia Sobas – Klasa VII SP Mikluszowicach
2 m. Inga Świerblewska – Klasa VII SP w Mikluszowicach
3 m. Piotr Pająk  – Klasa VIII SP w Dziewinie

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra