Wydarzenia

Gm. Bochnia. Nielegalna produkcja papierosów. Policja zatrzymała trzy osoby ZDJĘCIA

Fot. KPP w Bochni

Około 200 kilogramów tytoniu i ponad 1100 sztuk papierosów znaleźli policjanci w jednym z budynków na terenie gminy Bochnia. Na razie zatrzymano trzy osoby podejrzane o nielegalne wytwarzanie i sprzedaż papierosów. Nie wykluczone jednak, że zatrzymań będzie więcej.

– Jak ustaliliśmy, osoby te nabywały pochodzący z nielegalnych źródeł susz tytoniowy, który nie był opodatkowany akcyzą. Następnie rozdrabniały go przy pomocy odpowiednich urządzeń – mówi asp. sztab. Dominika Półtorak, rzecznik prasowy KPP w Bochni

Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy pracowali przy tytoniu. W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili pudła z suszem tytoniowym, tytoniem, urządzenie do mielenia oraz gotowe skręcone papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono ponad 177 kilogramów tytoniu, 31 kilogramów suszu tytoniowego oraz 1110 sztuk papierosów.   Gdyby towar trafił na rynek straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT wyniosłyby blisko 200 tys. zł. 

    

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra