Galeria Rondo
Regis
Wydarzenia

Brzesko. Tysiące martwych ryb w Uszwicy. Kto za to odpowiada? ZDJĘCIA

W niedziele rano wędkarze znaleźli w Uszwicy tysiące nieżywych ryb. Wśród nich były:  klenie, jazie, okonie, świnki, jelce, brzanki i ukleje. Zjawisko wystąpiło na blisko 20 km odcinku rzeki.

Do KPP w Brzesku wpłynęło już zawiadomienie  o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z zatruciem Uszwicy. Wczoraj przed południem złożył je Maciej Podobiński, radny powiatu brzeskiego.

Dochodzenie ma być prowadzone „w związku z zaistniałymi zniszczeniami w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, poprzez zanieczyszczenie wody nieustaloną substancją i doprowadzenie do śnięcia ryb w rzece Uszwica, tj. o przestępstwo z artykułu 181 § 1, w związku z art. 182 § 1 Kodeksu Karnego…” (katalog przestępstw przeciwko środowisku).

– Nie ulega wątpliwości, że ryby w Uszwicy zostały zatrute poprzez czynniki zewnętrzne, ze względu na to, że po niedawnych, obfitych opadach rzeka niosła lekko podwyższoną, klarującą się już wodę, o dobrym natlenieniu i coraz lepszej przeźroczystości – zauważa Podobiński.

Sprawa zatrucia  ma być  przekazana do tarnowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie.

O postępach w tej bulwersującej sprawie będziemy informować.

Akces
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Kamil

    31 lipca at 10:46 am

    W końcu się tak musiało stać biorąc pod uwagę to że w takim Borzęcinie większość szamba wpada do Uszwicy. Wystarczy się przejść wałem to co kilka domów jest odpływ do Uszwicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Góra