Wydarzenia

Brzesko. 50 lat „Zielonki” – szkoły, która wyznacza edukacyjne standardy DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Patryk Salamon

Msza św. odprawiona w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku, której przewodniczył bp. Andrzej Jeż zainaugurowała uroczystości 50-lecia ZSP nr 2 w Brzesku. Po jej zakończeniu już w budynku „Zielonki” odbyła się Gala Jubileuszowa.

-Ta szkoła na stałe wpisała się w krajobraz Brzeska. Wykształciła wiele zacnych osób, które działają poza granicami miasta. Sama często będąc w Warszawie spotykam się z osobami, które ukończyły tę placówkę i bardzo ciepło ją wspominają – mówiła podczas gali Józefa Szczurek-Żelazko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia i poseł na sejm RP.

W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele samorządów, w tym Starostwa Powiatowego w Brzesku, pod które szkoła podlega.

-Mogę obiecać, że z przyjemnością będziemy w tę szkolę inwestować – zapewniał Maciej Podobiński, wicestarosta powiatu brzeskiego. Przy okazji jubileuszu przekazał na ręce Jerzego Soski dyrektora szkoły grant na zakup modułu automatycznej linii produkcyjnej dla ZSP nr 2 w Brzesku.

Gratulacje składali też przedstawiciele samorządów: Brzeska, Gnojnika i Borzęcina.

-To jest szkoła, która daje szanse młodym ludziom – podkreślał podczas wystąpienia Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska, ale także absolwent brzeskiej „Zielonki”.

W spotkaniu wzięli udział także byli dyrektorzy i nauczyciele szkoły. Wśród nich Janina Zając, pierwsza nauczycielka matematyki.

-Przepracowałam tu 40 lat, to był najpiękniejszy okres w moim życiu. Doznałam tu wiele radości i wzruszeń. Dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że szkoda, że już tu nie uczę – wyznała.

Uzupełnieniem tej wyjątkowej uroczystości był program artystyczny w wykonaniu młodzieży ZSP nr 2 w Brzesku, prezentujący 50 lat działalności szkoły na tle ważnych wydarzeń w historii Polski. Przy okazji jubileuszu szkoła otrzymała nowy sztandar ufundowany przez Radę Rodziców.

Jutro ciąg dalszy obchodów i bal absolwenta brzeskiej „Zielonki”.

2 komentarze

2 Comments

 1. ewa

  04 lutego godzina 17:19

  grant sie pisze przez T

  • Małgorzata Więcek-Cebula

   04 lutego godzina 17:45

   🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra