Wydarzenia

Brzesko. Nowy sprzęt dla SOR, tym razem dla dzieci

fot. SP ZOZ w Brzesku


Ponad 360 tys. złotych otrzymał brzeski szpital na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Kilkanaście urządzeń, które będzie wykorzystywane do ratowaniu życia najmłodszych pacjentów SOR trafi do szpitala w ciągu kilku najbliższych tygodni.


Z roku na rok przybywa małych pacjentów korzystających z pomocy SOR. W 2016 roku na oddział trafiło 2407 dzieci, rok później było ich już 2708.
– To dzieci poszkodowane w wypadkach drogowych, ale też innych zdarzeniach, także takich, do których dochodzi w gospodarstwach rolnych – wylicza Marek Kapusta z-ca dyr. ds. administracji i logistyki Szpitala Powiatowego w Brzesku.
Gdy mali pacjenci trafiają na oddział, wymagają natychmiastowej pomocy. Lekarze, dysponując sprzętem przystosowanym do udzielania pierwszej pomocy najmłodszym, będą mogli im szybciej pomóc.
Dzięki funduszom, które szpital otrzymał zostaną zakupione: aparat do USG, kardiomonitora, defibrylatora, respiratora. Brzeski SOR wzbogaci się także o aparat do znieczulenia, czy zestaw do trudnej intubacji.

W sumie w ramach tego  projektu  z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 do SOR w Brzesku  trafi 14 urządzeń medycznych.  

(informacja prasowa)

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra