- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. W Szpitalu Powiatowym zmodernizowano chirurgię. To teraz najpiękniejszy oddział – ZDJĘCIA

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Około 2,5 mln zł kosztowała modernizacja chirurgii w brzeskim szpitalu. Dziś uroczyście oddano oddział, który został dodatkowo wyposażony w nowe łóżka i sprzęt medyczny. Nowa – stara chirurgia robi wrażenie!

W uroczystym otwarciu oddziału udział wzięli: Joanna Bogacz dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Marta Malec-Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Józef Gawron Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Robert Dziedzic z-ca Dyrektora NFZ MOW w Krakowie, Andrzej Potępa Starosta Brzeski, Maciej Podobiński Wicestarosta Brzeski oraz przedstawiciele władz samorządowych z powiatu brzeskiego.

Na realizację tego zadania szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 1,5 mln złotych z rezerwy budżetowej, blisko milion dołożył z własnych środków. W ramach modernizacji wykonano roboty budowlane, instalacyjne, przebudowano sanitariaty, wydzielono izolatkę. Inwestycja obejmowała wymianę wyposażenia pomieszczeń dla pacjentów i personelu, mebli, sprzętu medycznego, w tym łóżek szpitalnych, kardiomonitorów, defibrylatora, wózków, łóżka zabiegowego czy myjki.

-Zyskaliśmy nowoczesny oddział dla 27 pacjentów – podkreślał lek. med. Mariusz Majewski, ordynator brzeskiej chirurgii.

Na ten oddział trafia co roku 1800 pacjentów, tamtejsi lekarze wykonują 1200 zabiegów w ciągu roku. Teraz może ich być jeszcze więcej.

-Nieporównywalnie zwiększają się warunki leczenia i pracy personelu, a także bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, zwiększają się także możliwości diagnostyczno- lecznicze, w tym również dla pacjentów onkologicznych – podkreślała podczas otwarcia Alicja Syty, dyrektor szpitala.

Starosta Andrzej Potępa zapewnił, że to jedna z wielu inwestycji zrealizowanych w szpitalu. Mówił też o planach. To między innymi remont oddziału urologii, który ma być wsparty przez powiat (radni w tej sprawie będą głosować w najbliższy czwartek) oraz modernizacji i doposażeniu SOR – olbrzymiej inwestycji na realizację której lecznica otrzymała 12 mln zł.

Józef Gawron, wicemarszałek Małopolski zapewnił z kolei o wsparciu szpitala, przez władze Województwa Małopolskiego.

7 komentarzy

7 Comments

 1. Avatar

  Pisior

  11 grudnia 2023 godzina 15:17

  Józefinki nie byłotoż to szok i niemożliwe

  • Avatar

   Ola

   12 grudnia 2023 godzina 05:58

   Nie było dlatego że była w sejmie. To jest jej szpital i ma prawo być jak jest zapraszana.

   • Avatar

    Anonim

    13 grudnia 2023 godzina 16:28

    Jej szpital? To kupiła go?

    • Avatar

     Anonim

     20 lutego 2024 godzina 07:36

     Polak to tylko potrafi siać krytyke ,no bo jakze jesli ktoś zrobi coś dobrego a nie jest z mojej opcji wstyd.

 2. Avatar

  gość

  11 grudnia 2023 godzina 20:11

  Józefinka głosuje za Mteuszkiem-kłamczuszkiem, przedtem nawet toy-toye otwierali mówię o politykach Pis .Dzisiaj się to zmieniło.Całe szczęście że tego wymoczka Rzwawy nie ma.A może przez Ż .

 3. Avatar

  Anonim

  12 grudnia 2023 godzina 08:33

  7 zdjęć pokazanych z tego co zrobili ,ponad 20 z lansowania się

 4. Avatar

  Krzyś

  13 grudnia 2023 godzina 16:29

  Jej szpital? To kupiła go?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra