Wydarzenia

Bochnia. W Bazylice św. Mikołaja duże inwestycje

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Na dobre ruszyły prace budowlane przy odnowie fasady  Bazyliki św. Mikołaja w Bochni. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (300 tys. zł) oraz miejskiego samorządu (150 tys. zł).

Remont całej fasady pochłonie 750 tys. złotych. Brakujące 300 tys. parafia będzie musiała pokryć sama.

W ramach tego zadania zostaną odczyszczone zabytkowe cegły, wypełnione będą wszystkie ubytki. Prace są prowadzone pod okiem konserwatora.

Oprócz prac konserwacyjnych na zewnątrz, w tym samym czasie w świątyni realizowane są roboty budowlane związane z odwodnieniem zawilgoconych ścian. Na te prace parafia także otrzymała wsparcie.

– To 40 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 50 tys. zł z UM w Bochni. Dotacje pozwolą nam na wykonanie tego zadania w całości – mówi ksiądz Ryszard Podstołowicz, proboszcz parafii św. Mikołaja w Bochni.

Gospodarz parafii ma nadzieję, że inwestycja pozwoli rozwiązać problem. Technologia odwodnienia ścian, która zostanie zastosowana w Bochni, z powodzeniem sprawdziła się już między innymi w kościele pw. św. Andrzeja w Lipnicy Murowanej.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra