- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ze względu na bezpieczeństwo policja zawnioskowała o zlikwidowanie miejsc postojowych przy bocheńskiej Bazylice ZDJĘCIA

Fot. Małgorzata Więcek-cebula

Od północnej strony bocheńskiej Bazyliki św. Mikołaja nie można parkować. Na jezdni pojawiły się poziome pasy uniemożliwiające pozostawienie samochodów w tym miejscu. Zmiany nie do końca podobają się… zmotoryzowanym, którzy podkreślają, że w Bochni jest coraz mniej miejsc parkingowych. Sprawa została poruszona podczas ostatniej sesji Rady Miasta

Aldona Słowik naczelniczka wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Bochni wyjaśniła wówczas, że miejsca parkingowe przy Bazylice zostały zlikwidowane na prośbę policji.

Taka była sugestia ze strony KPP w Bochni. Wynika to z informacji, jakie pojawiły się na Krajowej Mapie Zagrożeń. Nie bez znaczenia był też fakt, że w tym miejscu jest przejście dla pieszych, a jak wiadomo 10 metrów od przejścia parkować nie wolno – argumentowała pani naczelnik.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do rzecznika bocheńskiej komendy policji.

– Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego otrzymywali bardzo dużą ilość zawiadomień zarówno w formie Krajowej Mapy Zagrożeń jak i bieżących zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów w tym miejscu – podkreśla w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl sierż. szt. Daniel Bułatowicz z KPP w Bochni.  

Art. 49. Ust. 1. Pkt 2. Zabrania się zatrzymania pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem.

– Mając zatem na uwadze bezpieczeństwo pieszych korzystających z przejścia w tym miejscu, podczas jednego z posiedzeń Powiatowej Rady Bezpieczeństwa zawnioskowano o te zmiany – dodaje sierż. szt. Daniel Bułatowicz. 

6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  Kierownik

  28 lutego 2023 godzina 14:57

  Policja powinna wnioskować o calkowitym wylaczeniu ruchu samochodowego z ulic Bochni,aby dać pieszym więcej miejsc do przejścia bo i tak już łażą jak święte krowy.

 2. Avatar

  Rooster

  28 lutego 2023 godzina 16:00

  Całe życie tam parkowałem, nie przypominam sobie żadnego zdarzenia z pieszym…

  • Avatar

   bemol

   01 marca 2023 godzina 23:20

   Gdzie była Policja i Powiatową Rada Bezpieczeństwa gdy idotycznie projektowano i wykonywano przebudowę DROGI WOJEWODZKIEJ W OBRĘBIE RYNKU- pierzeja zachodnia ? Wąska, poskręcana strużka pojedynczego pasa drogowego , zbyt wąska zatoka parkingowa ( auta wystają narożem na jezdnię ) a jednocześnie chodnik o 7- metrowej szerokości od strony delikatesów PSS ! W dodatku bez możliwości zaparkowania na nim przynajmniej 2 pojazdów osób niepełnosprawnych (równolegle do osi drogi)

 3. Avatar

  LEONEK

  28 lutego 2023 godzina 17:53

  Ale kramy odpustowe nie przeszkadzają>>>>>>????????

  • Avatar

   Pielgrzym

   28 lutego 2023 godzina 22:04

   Słuszna uwaga, wtedy żadne odległości nie są stosowane. Sajgon na ulicach jak nigdy. Może na plac santuaryjny by się przeniosły tam będzie bezpiecznie dla wszystkich. Warto przemyśleć

 4. Avatar

  Policja działać dalej.

  28 lutego 2023 godzina 20:39

  I bardzo dobrze,że tak jest.Powinni jeszcze w niedzielę i święta kontrolować zakaz ruchu przed kościołem,bo jakby się dało to by co niektórzy wjechali do kościoła.A ten art.49.to chyba też do sprawdzenia w realu,bo 10m.od przejść to mało gdzie jest respektowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra