Wydarzenia

Bochnia. Tak się u nas remontuje drogi! ZDJĘCIA

fot. nadesłane przez czytelnika

Ulica Partyzantów w Bochni zlokalizowana w „przemysłowej” części miasta wymaga pilnej naprawy. Zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto choć raz przejechał tą drogą. Zamiast remontu samorząd Bochni tylko łata dziury. Jak, pokazują zdjęcia przesłane do naszej redakcji przez jednego z Czytelników!

-Tak wygląda coroczny „remont” ulicy, na którą z racji funkcjonujących tu firm do miasta wpływają największe podatki. Panowie wycinają co roku większe dziury, które następnie zaklejają asfaltem na kilka tygodni. I tak od kilku lat – napisał nasz Czytelnik.

Zapytaliśmy w UM w Bochni, czy w najbliższych miesiącach coś się zmieni. Okazuje się niestety, że nie. W tym roku taki „remont” musi wystarczyć.

-Największy od lat budżet remontowo-inwestycyjny na rok 2019, przewiduje realizację zadań na poziomie wydatków 35.841.652 zł. Lwią  jego część tzn. 24.661.260 zł, pochłoną prace związane z rewitalizacją miasta – wyjaśnia Andrzej Koprowski, rzecznik prasowy bocheńskiego magistratu.

Zadania „drogowe” w nim zapisane to wydatki rzędu 7.566.578 zł, w tym największe zadanie to kolejny etap obwodnicy północno-zachodniej tzw. KN2, pochłonie 3.600.000 zł z tej kwoty, czyli prawie połowę.

– Remont ul. Partyzantów nie był w tym roku przewidywany i nie był umieszczony na liście zadań inwestycyjnych – dodaje przedstawiciel UM w Bochni.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. mieszkaniec

    12 lutego godzina 13:48

    A co zrobił UM w kierunku ratowania przed upadłością przedsiębiorstw drogowych zlokalizowanej przy tej ulicy, które utrzymywały przez wiele lat dobry stan nawierzchni ulic w Bochni ? Teraz mamy i widzimy tego smutne skutki !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra