Wydarzenia

Bochnia. Przy Kąciku powstanie parking na 50 aut, zmiany też obok dworca PKP

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych. W centrum miasta przybędzie nowych miejsc postojowych. Władze miasta uporządkują bowiem w końcu teren pomiędzy ulicą Kącik i Sądecką. Powstanie tam 50 miejsc postojowych. W planach jest także budowa węzła przesiadkowego w okolicach dworca PKP. W efekcie przewidziano w tym rejonie 160 miejsc postojowych.

To musi wystarczyć. Przynajmniej na razie. Nie będzie to proste, bo z danych uzyskanych przez miasto, wynika, że w 30 tys. mieście jest zarejestrowane … 15 tys. pojazdów.

Parking, który powstanie nieopodal Rynku uporządkuje to, co się w tej chwili dzieje na łączniku pomiędzy ulicą Kącik a Sądecką. Samochody parkują tam, gdzie popadnie, wykorzystując każdy wolny skrawek ziemi. Władze miejskie porządkując ten teren, chcą wyburzyć zlokalizowany tam budynek.

Zmiany i to spore szykują się obok dworca PKP. Zaplanowano tam bowiem węzeł przesiadkowy. Z prawej i lewej strony dworca powstaną parkingi. W sumie w tym rejonie ma powstać około 160 miejsc postojowych.

Wszystko wskazuje na to, że parking powstanie też przy ulicy Polnej obok cmentarza. Miasto jest na finiszu rozmów z prywatnymi właścicielami w sprawie nabycia tego terenu. Rozmawia też w kwestii nabycia sąsiedniej działki.

Rozmowy trwają także, o czym pisaliśmy już na łamach bochniazbliska.pl, w sprawie zakupu nieruchomości obok ZUS, i zorganizowania tam dużego parkingu.

5 komentarzy

5 Comments

 1. słuchacz

  31 stycznia godzina 15:30

  Szanowna Redakcjo,
  Bardzo proszę o ustosunkowanie się do zdania ,,Nie będzie to proste, bo z danych uzyskanych przez miasto, wynika, że w 30 tys. mieście jest zarejestrowane … 15 tys. pojazdów.” , które wypowiedział Urzędnik w czasie IV sesji RM .Czy to tylko przejęzyczenie, czy też mieszkańców uważa się za …… masę, która wszystko kupi . Jeżeli to możliwe to proszę o dokument na potwierdzenie tej tezy i jakiego obszaru administracyjnego dotyczy !

  • Małgorzata Więcek-Cebula

   31 stycznia godzina 16:25

   Liczby te podał podczas dzisiejszej sesji RM w Bochni z-ca burmistrza Robert Cerazy. Sprawdzimy je w wydziale komunikacji 🙂

   • słuchacz

    31 stycznia godzina 17:01

    Dziękuję za szybką odpowiedź .

    • Małgorzata Więcek-Cebula

     05 lutego godzina 10:43

     Burmistrz Cerazy się nie pomylił, sprawdziliśmy w wydziale komunikacji. W 30 tys. mieście, ok 15 tys. zarejestrowanych samochodów. Liczba ta uwzględnia tylko pojazdy osobowe.

 2. parking

  01 lutego godzina 13:03

  Przecież tam obecnie parkuje około 50 aut, więc gdzie te „nowe miejsca”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra