- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Koniec bezpłatnego parkowania w centrum Bochni. Miasto chce rozszerzyć strefę

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Wszystko wskazuje, że podczas najbliższej, sierpniowej sesji RM w Bochni, radni pochylą się nad propozycją rozszerzenia strefy płatnego parkowania w centrum miasta. A to oznacza, że nie będzie już bezpłatnego parkowania na ulicach: Solnej, Sutoris, pl. św. Kingi, Mickiewicza czy zachodniej pierzei Rynku.

Strefa Płatnego Parkowania funkcjonuje w Bochni od 1 października 2018 roku. Jest podzielona na Strefę A (ścisłe centrum) i Strefę B. Ponieważ uruchomienie strefy zbiegło się z rozpoczęciem prac rewitalizacyjnych, zdecydowano, że ulice przewidziane do remontu będą wyłączone z pobierania opłat. Prowadzone na nich prace remontowe już zakończono. Miasto chce, aby opłaty były pobierane także na nich. Przy okazji pojawił się pomysł połączenia obu stref w jedną.

– Prowadzone są obecnie prace nad włączeniem niektórych ulic do strefy, planowane jest także przedstawienie Radzie Miasta propozycji połączenia stref A i B – przyznaje w rozmowie z Portalem Bochniazbliska.pl Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu.

Sprawa wprowadzenia opłat parkingowych dotyczy ulic: Solnej, Sutoris, pl. św. Kingi, Mickiewicza, ul. Rynek (zachodnia pierzeja).

– Nie wiadomo jeszcze, czy włączenie tych ulic spowoduje konieczność ogłaszania nowego przetargu na parkomaty, czy też wystarczą te, które są w pobliżu – dodaje Andrzej Koprowski.

2 komentarze

2 Comments

 1. mlody

  30 lipca 2021 godzina 11:05

  Od kiedy Rzeźnicza w strefie? Wszystko dookoła w strefie.

 2. STOP

  30 lipca 2021 godzina 12:12

  Rzeźnicza? A gdzie jest taka ulica?

  Na tych zrewitalizowanych uliczkach w ogóle nie powinno być możliwości parkowania. Wyglądały one super do czasu, kiedy umożliwiono parkowanie. Może w końcu ktoś pomyśli i zrobi parking z prawdziwego zdarzenia przy ul. Sądeckiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra