Wydarzenia

Bochnia. Kto zostanie dyrektorem szpitala powiatowego?

Jeszcze nikt nie złożył dokumentów na konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni. Można je składać jeszcze tylko przez tydzień, do przyszłego poniedziałku.

Wybór nowego szefa SP ZOZ w Bochni to konieczność. Obecnemu dyrektorowi skończyła się kadencja. Jarosław Kycia nie będzie ubiegał się ponownie o to stanowisko, ma bowiem inne plany zawodowe.

Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego, pod który podlega placówka, zapewnia, że sam jest ciekawy, kto będzie aplikował do konkursu. Nie chce komentować nieoficjalnych informacji, jakby jednym z kandydatów zainteresowanych objęciem tej funkcji był Wojciech Szafrański, były dyrektor szpitala w Bochni, ostatnio związany z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera.

-Mogę powiedzieć tylko tyle, że razem z członkami komisji cierpliwie czekamy na dokumenty od zainteresowanych kandydatów. Będziemy je analizować, a następnie rozmawiać z osobami, które zgłoszą się do konkursu – mówi starosta.

Kandydaci ubiegający się o to stanowisko dyrektora szpitala muszą przedstawić między innymi koncepcję zarządzania bocheńską placówką. Wybrany w drodze konkursu dyrektor będzie pełnił funkcję przez 6 lat.

Wśród wymagań, które muszą spełniać osoby ubiegające się o to stanowisko, jest wykształcenie wyższe, wiedza i doświadczenie dającą rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora. Wymagany jest też co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy, niekaralność.

Dokumenty należy złożyć w Punkcie Obsługi Mieszkańca Starostwa Powiatowego w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 31,  32 – 700 Bochnia lub przesłać pocztą na wskazany adres starostwa do dnia 04.03.2019 r. (włącznie) do godz. 15:00 z dopiskiem„Konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bochni „Szpital Powiatowy” im. bł. Marty Wieckiej”.
W przypadku przesłania dokumentów pocztą decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego w Bochni.

8 komentarzy

8 Comments

 1. bochniak

  25 lutego godzina 10:17

  Nowy dyrektor ( mam nadzieję że będzie nim Pan WS) na szczęście nie musi już budować lądowiska dla helikopterów bo od kilku lat jest ono gotowe i funkcjonuje . Natomiast musi naprawić błąd zaniechania ustępującego dyrektora Kyci – w trybie pilnym powinien wybudować ogrzewane garaża (6-8 szt) dla karetek !!! W zimie , gdy spadnie śnieg i przyjdzie mróz jest ciężko . Szkoda ludzi i nowych, drogich pojazdów.
  Idealne miejsce lokalizacji garaży – „plecami” do skarpy na dolnym parkingu( tam gdzie obecnie stoją „pod chmurką” karetki) . Garaże koniecznie powinny być wykonane w wersji piętrowej , aby na górnym poarkingu powstały dodatkowe miejsca parkingowe lub garaże dla innych pojazdów szpitala. Tam nawet zmieści się wygodne zaplecze socjalne dla załóg .

  • mieszkaniec

   25 lutego godzina 21:06

   Nie rozmieszaj mnie. WS to byłby najgorszy wybór dla Szpitala! Ten człowiek nigdy nie szanował personelu, a czasy zamordyzmu już minęły!

   • Anonim

    07 marca godzina 12:11

    do mieszkaniec co bierzesz i gdzie kupujesz?

   • PRACOWNIK RYDYGIERA

    26 marca godzina 14:31

    NJAWYRAŹNIEJ NIE MINĘŁY ALE DOBRZE ŻE MY SIĘ GO WKOŃCU POZBEDZIEMY Z RYDYGIERA…..WSPÓŁCZUCIA MASAKRA HA HA HA

  • Anonim

   27 lutego godzina 21:32

   Dobry pomysł.

  • W.S.

   12 marca godzina 14:16

   Etat dla wielbiciela zapewniony.
   W.S.

 2. NFZ

  25 lutego godzina 21:12

  Tylko nie Szafrański

 3. Anonim

  27 lutego godzina 21:34

  Dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra