Wydarzenia

Bochnia. Kto będzie nowym dyrektorem szpitala?

Jednym z punktów zaplanowanej na dziś sesji Rady Powiatu Bocheńskiego jest wybór komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bochni „Szpital Powiatowy” im. bł. Marty Wieckiej.

Obecnemu dyrektorowi Jarosławowi Kyci zakończyła się 6-letnia kadencja. Z tego, co udało się nam nieoficjalnie ustalić, nie będzie ubiegał się ponownie o stanowisko szefa bocheńskiej placówki. Ma bowiem inne plany zawodowe.

Kto zatem zostanie nowym dyrektorem szpitala? Na giełdzie nazwisk pojawia się coraz częściej kandydatura Wojciecha Szafrańskiego, kierującego już bocheńskim szpitalem, a od ośmiu lat związanego ze Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Przez pewien okres Szafrański kierował nawet równocześnie szpitalem w Bochni i Krakowie.

Proponowany skład komisji konkursowej do wyboru dyrektora szpitala: Adam Korta, Ryszard Drożdżak, Bogdan Szymczyk, Marek Rudnik, Rafał Rudka, Zbigniew Biernat a także przedstawiciel rady społecznej szpitala: Józef Nowak  i przedstawiciel rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum: prof. dr hab. Jerzy Wordliczka.


Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra