Wydarzenia

Bochnia. Kto będzie nowym dyrektorem szpitala?

Jednym z punktów zaplanowanej na dziś sesji Rady Powiatu Bocheńskiego jest wybór komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bochni „Szpital Powiatowy” im. bł. Marty Wieckiej.

Obecnemu dyrektorowi Jarosławowi Kyci zakończyła się 6-letnia kadencja. Z tego, co udało się nam nieoficjalnie ustalić, nie będzie ubiegał się ponownie o stanowisko szefa bocheńskiej placówki. Ma bowiem inne plany zawodowe.

Kto zatem zostanie nowym dyrektorem szpitala? Na giełdzie nazwisk pojawia się coraz częściej kandydatura Wojciecha Szafrańskiego, kierującego już bocheńskim szpitalem, a od ośmiu lat związanego ze Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Przez pewien okres Szafrański kierował nawet równocześnie szpitalem w Bochni i Krakowie.

Proponowany skład komisji konkursowej do wyboru dyrektora szpitala: Adam Korta, Ryszard Drożdżak, Bogdan Szymczyk, Marek Rudnik, Rafał Rudka, Zbigniew Biernat a także przedstawiciel rady społecznej szpitala: Józef Nowak  i przedstawiciel rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum: prof. dr hab. Jerzy Wordliczka.


6 komentarzy

6 Comments

 1. Pracownik Rydygieta

  12 marca godzina 18:01

  … i monet wraca do Szpitala.Ludzie czy Wy wiecie co robocie?

 2. Pracownik Szpitala w Bochni

  22 marca godzina 14:40

  Szafrański dyrektorem? To jest niewiarygodne. Tylko dlatego że w planach jest inwestycja za 20 mln do zrobienia…
  Czy ktoś wspominał o zarzutach za mobbing w poprzednich szpitalach?

  • Genia

   24 marca godzina 21:50

   Podpisuję się pod słowami poprzedniczki …dajcie się Młodym rozwijać!!!

 3. Postronny

  25 marca godzina 18:22

  Jeśli będzie jak za dawnych lat czyli poniżanie służby zdrowia to ten szpital znowu zejdzie na psy gdzie zaczyna się cieszyć w miarę dobrą renomą.Do pracy każdy powinien iść z zadowoleniem a nie z bojaźnią bo ktoś ma nie równo pod ….

 4. PRACOWNIK RYDYGIERA

  26 marca godzina 14:29

  ha ha ha SZAFRAŃSKI WSPÓŁCZUCIA MY Z RYDYGIERA NIE MOGLIŚMY SIE GO POZBYĆ ….

 5. Pracownik

  26 marca godzina 17:36

  Boże, facet z zarzutami dyrektorem ? To jakaś kpina. Ludzi obudźcie się. Co Wy wyprawiacie. To ….. Bez honoru, byle władza i koryto. Współczuje Cie Bochnio. Nie daj się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.