Wydarzenia

Bochnia. Gdzie trafi granitowa kostka z Rynku?

Fot. Patryk Salamon

Od października trwa rewitalizacja centrum Bochni. W ramach inwestycji wymieniona zostanie między innymi kostka na bocheńskim Rynku. Stara nie trafi jednak do śmieci.

Robert Cerazy, zastępca burmistrza zapewnia, że będzie wykorzystana przy innych realizowanych na terenie miasta zadaniach w ramach rewitalizacji miasta.

-Materiał ten zostanie zabezpieczony i będzie wykorzystywany jeszcze przez wiele lat – zapewnia Robert Cerazy.

Wszystko wskazuje na to, że czas realizacji inwestycji ulegnie wydłużeniu. Nowy harmonogram prac dopiero powstanie. Nadal nie jest ukończony pierwszy etap zadania, który miał być gotowy do 20 grudnia 2018 roku. Obejmuje on remont ulic: Solna, Sutoris, Dominikańska, Św. Kingi wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. W tym etapie przewidziano także wykonanie badań archeologicznych na płycie Rynku.

Drugi etap obejmuje rewitalizację ulic: Wąska i Rynek z pierzejami północną, południową i wschodnią wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną.

Trzeci zaś to remont ulic.: Wolnica i Mickiewicza wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. derkacz

    16 stycznia godzina 16:04

    Archeolodzy to dobry pretekst na przesuwanie terminów budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.