- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zakończył się remont chodników przy bocheńskim magistracie. Zobacz, jak teraz wyglądają ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Zakończyła się przebudowa chodników wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego w Bochni polegająca na wymianie nawierzchni na kamienną – granitową.

W obrębie przejścia dla pieszych powierzchnia chodnika została wzbogacona o pole z tzw. nawierzchnią integracyjną dla niewidomych i niedowidzących kolorystyki żółtej.

Przejście zostanie jeszcze dodatkowo doświetlone nowoczesnymi lampami dedykowanymi właśnie do oświetleń przejść dla pieszych, które powinniśmy zamontować jeszcze w tym roku.

– Czas realizacji zamówienia na dostawę lamp jest dość długi. Trzeba wspomnieć, że nawierzchnia wspomnianych chodników, stanowi kontynuację właśnie takiego rozwiązania wzdłuż południowej pierzei Rynku. W tej formie zastosowano płyty granitowe 1 x1 m oraz zamontowano ostatnią, piątą mapę Bochni, pokazującą obecny układ naszego miasta – informuje Andrzej Koprowski z UM w Bochni.

Chodnik łączy się z ulicą Kącik, która jest także obiektem po rewitalizacji.

Inwestycja była jednym z bardzo wielu zadań trwającego jeszcze procesu rewitalizacyjnego, ale zarazem było to ostatnie zrealizowane w ramach trwającego od kilku lat zadania inwestycyjnego ujętego w budżecie pn.”Rewitalizacja centrum miasta – Rynek OD NOWA”.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Niedorzecznik

  23 grudnia 2021 godzina 20:41

  Jędrek się chwali,a jakby bzuk nie podparł się pomocą podwykonawcy to by jeszcze byli w lesie z tą robótką.

 2. Avatar

  Gość

  27 grudnia 2021 godzina 06:44

  GTS wszędzie musi te elewacje niszczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra