Wydarzenia

Bochnia. Dlaczego nie ma chętnych do pracy w magistracie?

Złożenie wypowiedzenia przez Andrzeja Dębińskiego naczelnika wydziału inwestycji i Dominikę Ropek architekt miejską sprawiło, że do obsadzenia w bocheńskim magistracie są dwa stanowiska. Chodzi o naczelnika wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych oraz kierownika referatu architektury i planowania przestrzennego, czyli miejskiego architekta.

Znalezienie nowych pracowników nie będzie łatwe.

Podczas ostatniej konferencji prasowej burmistrz Stefan Kolawiński przekonywał, że praca w bocheńskim magistracie cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem.

– Przykre jest to, że coraz mniej osób jest zainteresowanych pracą w urzędzie. Urząd nie jest w stanie zaoferować takich warunków płacy i pracy, jakie znajdują się na rynku u przedsiębiorców prywatnych. Coraz trudniej jest pozyskać osoby do pracy , bo zakres obowiązków, odpowiedzialność za to wszystko jest ogromna, natomiast urząd nie może zaoferować tego co oferują przedsiębiorcy prywatni – mówił Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

3 komentarze

3 Comments

 1. podatnik

  18 stycznia godzina 09:44

  ,,Coraz trudniej jest pozyskać osoby do pracy , bo zakres obowiązków, odpowiedzialność za to wszystko jest ogromna, natomiast urząd nie może zaoferować tego co oferują przedsiębiorcy prywatni – mówił Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.”
  Można i tak !!! Tymczasem oświadczeń majątkowych urzędników za 2017 brak, a to może by potwierdzało racje Burmistrza o wysokości płac .

 2. dopodatnik

  18 stycznia godzina 15:37

  do podatnik: obowiązek składania oświadczeń majątkowych dotyczy nielicznych… A Ty chciałbyś się spowiadać z tego, co masz w kieszeni?

  • do dopodatnik

   18 stycznia godzina 19:57

   Proszę napisać dlaczego ( nowa Ustawa ? ), skoro w poprzednich latach dotyczył urzędników bocheńskiego magistratu na kierowniczych stanowiskach i był publikowany np. za 2016 rok ( strona BIP urzędu ) !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.