IV liga Okocimski z drugim wiosennym zwycięstwem

Okocimski Brzesko pokonał w meczu 19. kolejki IV ligi rezerwy Sandecji Nowy Sącz dzięki dwóm bramkom Dawida Lizaka oraz jednej Mateusza Wawryki. Brzeszczanie zajmują obecnie 9. pozycję w tabeli.

Okocimski Brzesko – Sandecja II Nowy Sącz 3:1
Bramki: Dawid Lizak 25′, 45′ Mateusz Wawryka 55′ -k – Sebastian Szczepański 53′- k.

Okocimski: Nikodem Śnieg – Mateusz Wawryka (87′ Łukasz Kołodziej), Daniel Policht, Łukasz Kulig, Jakub Baran – Michał Grzesicki, Arkadiusz Goryczka, Sergiusz Kostecki (76′ Jakub Duda), Tomasz Grzyb – Tomasz Gałka, Dawid Lizak.
Sandecja II: Szymon Tokarz – Michał Szeliga, Dariusz Łukasik, Michał Szaflarski, Karol Matras, Mateusz Dara (74’Krzysztof Wokacz), Sebastian Szczepański, Szymon Kuźma, Sylwester Tokarz, Sebastian Wąchała (46’Kamil Palacz), Dawid Dyląg (85′ Kacper Tokarczyk).

Okocimski zaprezentował się bardzo dobrej strony w meczu z Sandecją II. Od pierwszej minuty pojedynku podopieczni Rafała Polichta atakowali bramkę. Groźnie uderzali Łukasz Kulig, Daniel Policht oraz Tomasz Grzyb. Bramka dokumentująca przewagę gospodarzy padła w 25 minucie. Dośrodkowanie Mateusza Wawryki wykorzystał Dawid Lizak. Napór „Piwoszy” nie słabł, a jego efektem byłą druga bramka zdobyta przed przerwą, również autorstwa Dawida Lizaka wykorzystującego podanie Tomasza Gałki.

Po zmianie stron goście szybko odpowiedzieli golem z rzutu karnego Sebastiana Szczepańskiego. Ich nadzieje na korzystny rezultat ostudził szybko jednak Mateusz Wawryka wykorzystując podyktowaną przez sędziego „jedenastkę”. Mecz do ostatnich minut trzymał w napięciu. Gospodarze jak i goście mieli okazje do zmiany rezultatu. Ostatecznie OKS pokonał sądeczan 3-1 i z dorobkiem 25 punktów zajmuje 9. pozycję w tabeli.