Sport

Bochnia. MOSiR Bochnia znów triumfuje na XXI Międzynarodowym Turnieju Judo

Fot. MOSiR Bochnia

Po raz kolejny judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobyli I miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni. Powtarzając sukces z ubiegłego roku, sprawili niezmierną radość nie tylko sobie i swoim szkoleniowcom, ale i licznie zgromadzonej publiczności.

W XXI Międzynarodowym Turnieju wystartowali zawodnicy z kilkudziesięciu klubów z całej Europy.  Oprócz klubów z Polski były m.in. dwa kluby z Węgier, trzy z Ukrainy, cztery z Austrii, sześć z Czech i aż dziewięć ze Słowacji. Swoje reprezentacje miały również ośrodki sportowe z Chorwacji i Litwy. Po raz pierwszy Bochnia gościła zawodników z Finlandii i Irlandii.

Na pięciu matach w dwóch komorach solnych walczyło w sumie 436 zawodników (155 w sobotę i 281 w niedzielę). W podziemiach kopalni w drugim dniu zawodów przebywało aż  806 osób .

Uczestników turnieju przywitał burmistrz Stefan Kolawiński. Na uroczystości otwarcia obecny był gospodarz kopalni prezes Zbigniew Rojek oraz prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo Robert Zaczkiewicz. W Bochni gościł również Krzysztof Wojdan znany olimpijczyk, utytułowany judoka Wisły Kraków oraz Maria Tworzydło prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia.

Podczas uroczystości otwarcia wprowadzono poczet sztandarowy. Wniósł on flagi wszystkich krajów, z których pochodzili zawodnicy. Na rozpoczęcie turnieju odegrano również hymn narodowy. Uroczystość otwarcia uświetnili swoim występem tancerze Andrzeja Starowicza z TaneczneShow.pl – Władysław Pantus i Katarzyna Nowakowska.

W pierwszym dniu zawodów do walk drużynowych stanęło siedem zespołów. Reprezentacje poszczególnych klubów wystawiły bardzo mocnych zawodników, a z bocheńskiego ośrodka na 9 zawodników startowały 3 dziewczyny.

– Cały zespół, który reprezentował nasze miasto w walkach drużynowych, zasługuje na pochwałę. Cieszy mnie postawa każdego z zawodników, m.in. Mai Twardowskiej, która wygrywała walki przed czasem. Dziękuje wszystkim za pełne zaangażowanie i serce włożone w każdy występ na macie – mówi pełen dumy trener bocheńskiej drużyny Grzegorz Maj.

– Nasi podopieczni pokazali się z jak najlepszej strony.   Oczywiście ten wynik jest efektem, co zawsze podkreślam, wielu lat pracy tych zawodników, ich trenerów i wsparcia rodziców – dodaje  Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes KOZ Judo.

Wyniki walk drużynowych, stoczonych przez bocheński klub:
MOSiR Bochnia – UKS 2 Rydułtowy 3:2
MOSiR Bochnia – VC ZTS Martin 3:2
półfinał MOSiR Bochnia – Triumf Kiev 3:2
finał MOSiR Bochnia – VC ZTS Martin 4:1

Miejsca w klasyfikacji drużynowej
I miejsce MOSiR Bochnia
II miejsce VC ZTS Martin Słowacja
III miejsce Triumf Kiev Ukraina
III miejsce SZK Budapest Węgry
V miejsce Wisła Kraków
V miejsce UKS 2 Rydułtowy
VII AZS Gliwice

Skład bocheńskiej drużyny: Maja Twardowska, Oliwia Wątorek, Wiktoria Żabczyńska, Mikołaj Nalepka, Mikołaj Filipek, Oliver Żelichowski, Damian Pławecki, Filip Oleksy, Krzysztof Baniak.

Bochnianie w klasyfikacji indywidualnej– 19 medali
6 złotych, dwa srebrne i 11 brązowych.

I miejsce
Maja Twardowska U16 48 kg
Antek Juszczyk U14 50 kg
Oliwia Wątorek U16 52 kg
Wiktoria Żabczyńska U16 63 kg
Wiktor Matykiewicz U16 73 kg
Piotr Tobiasz U12 40 kg

II miejsce
Szymon Mierzwiński U12 50 kg
Norbert Alfawicki U10 28 kg

III miejsce
Jakub Budzyn U14 46 kg
Mikołaj Nalepka U16 46
Mikołaj Filipek U16 50 kg
Oliver Żelichowski U16 50 kg
Maciej Kumor U14 60 kg
Damian Pławecki U16 66 kg
Antek Miś U10 24 kg
Dominika Miś U12 33 kg
Błażej Zych U10 26 kg
Jakub Dyga U12 27 kg
Jakub Struzik U12 29 kg

IV miejsce
Katarzyna Alfawicka U10 25 kg
Bianka Horawska U12 47 kg

V miejsce
Samuel Stawiarz U12 29 kg
Szymon Mazurkiewicz U12 37 kg
Julia Rybka U12 33 kg
Krzysztof Baniak U16 50 kg

VII miejsce
Bartosz Król U14 38 kg
Michał Budzyn U14 46 kg
Filip Oleksy U16 60 kg
Ewa Mikulska U12 30 kg

Miłym akcentem kończącym pierwszy dzień zawodów był konkurs z nagrodami. Każdy z uczestników turnieju miał szansę wygrać ciekawe nagrody. Główną była kamera sportowa. Poza nią wygrać można było liczne akcesoria sportowe. Zawodnicy mogli również w trakcie dwóch dni trwania zawodów zwiedzić bocheńską kopalnię soli.
Organizatorami XXI Międzynarodowego Turnieju Judo byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe „MOSIR”, Kopalnia Soli w Bochni.

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra