Sport

A-klasa Bochnia: Po 16. a przed 17. kolejką. Szreniawa umacnia się na prowadzeniu

Mecze 16. kolejki z pewnością należały do ciekawych. Najbardziej zadowolony z rozstrzygnięć może być lider z Nowego Wiśnicza, który wygrał trudny mecz z Orłem i dzięki dość niespodziewanym remisom Victorii Słomka oraz Błyskawicy Proszówki umocnił się na prowadzeniu.

Ceramika Muchówka 3-0 Borkowianka Borek – walkower

Wyniki 16. kolejki były bardzo korzystne dla Szreniawy, która wykonała zadanie i pokonała na wyjeździe Orła Cikowice 3:1, choć to gospodarze prowadzili już od 2. minuty po golu Roberta Dziwisza. Bohaterem meczu został Dawid Brydniak, który zdobył dwa gole z rzutów wolnych. Skuteczny napastnik (9 goli) nie byłby jednak sobą, gdyby do bramek nie dorzucił żółtej kartki, również już dziewiątej w sezonie. Wynik w 85. minucie ustalił Tomasz Nalepa. W nadchodzącym meczu Szreniawy z Błękitnymi nie wystąpią z pewnością zawieszeni Piotr Kokoszka oraz Gabriel Rajca. Orzeł z kolei uda się do Rdzawy na mecz z zespołem LKS Trzciana 2000. Spotkanie zapowiada się interesująco, ponieważ, mimo ostatniej porażki, Orzeł generalnie spisuje się dobrze, a z kolei Trzciana 2000 na własnym boisku potrafi zaskakiwać.

Zawodnicy z Nowego Wiśnicza mogli cieszyć się nie tylko ze swojego zwycięstwa, ale i z wyniku równolegle odbywającego się meczu Victorii z Beskidem Żegocina. Faworyzowani gospodarze prowadzili już 2:0 po golach Piotra Makówki i Sławomira Siodlarza, ale w drugiej części „Waleczni Górale” wyrównali po bramkach Damiana Pławeckiego i Łukasza Kuski. Victoria straciła ostatnio atut, jakim było wygrywanie wszystkich domowych meczów. Obecnie seria bez zwycięstwa na własnym boisku wynosi już trzy spotkania. Beskid udowodnił, że jest ambitnym zespołem i potrafi zaskoczyć faworyta. W 17. kolejce Victoria zagra znów w Gawłowie, a jej rywalem będzie Żubr Gawłówek. Kolejna strata punktów byłaby dla drużyny katastrofą. Beskid czeka trudne zadanie, bo na własnym boisku zagra z trzecią w tabeli Ceramiką Muchówka. Skoro jednak udało się wywalczyć remis na terenie wicelidera, to z pewnością Beskid w Żegocinie spróbuje powstrzymać kolejnego rywala z czołówki.

Ważne zwycięstwo odniósł Żubr Gawłówek, który pokonał 2:1 Rabę Niedary. Goście prowadzili po bramce Dariusza Mączki w 7. minucie, ale bramki Adama Małeckiego i Jana Tomali pozwoliły zgarnąć Żubrowi komplet punktów. Wygrana spowodowała, że gospodarze zwiększyli przewagę nad Rabą do siedmiu punktów. W następnej kolejce oba zespoły rozegrają mecze wyjazdowe. Beniaminek z Niedar zagra arcyważny dla układu dolnej tabeli mecz z Nieszkowianką. Żubr zmierzy się z Victorią Słomka i nie będzie faworytem tej konfrontacji.

Coraz trudniejsza staje się sytuacja Nieszkowianki, która tym razem wprawdzie zaprezentowała się nieźle, ale i tak przegrała na wyjeździe 3:4 z faworyzowanym GKS-em II Drwinia. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Patryka Lanego w 22. minucie, a już po chwili na 2:0 podwyższył Kamil Babkiewicz. Nieszkowianka zdołała zdobyć gola kontaktowego autorstwa Pawła Przygody i pierwsza część zakończyła się wynikiem 2:1. Po zmianie stron znów to GKS pierwszy zdobył bramkę, a do siatki trafił Kamil Młynarczyk. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 4:1. Nieszkowianka nie złożyła broni i zdołała zdobyć dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Maciej Broszkiewicz i Jacek Łach. GKS II zajmuje 5. pozycję, ale do czwartej Błyskawicy traci już tylko punkt. Nieszkowianka znalazła się w trudnym położeniu, ponieważ zajmuje przedostatnią 13. pozycję. W najbliższej kolejce GKS II zagra na wyjeździe z Górnikiem Siedlec. Nieszkowianka rozegra jeden z najważniejszych meczów w rundzie, bo na własnym boisku podejmie 12. Rabę Niedary, do której traci trzy punkty.

Tylko remis w domowym meczu z LKS-em Trzciana 2000 wywalczyła Błyskawica Proszówki. Gospodarze objęliby prowadzenie w 28. minucie, gdyby rzut karny podyktowany na nim samym wykorzystał Krzysztof Styrna. Tej sytuacji nie udało się wykorzystać, ale niedługo później gospodarze dopięli swego, gdy do bramki trafił Eliasz Dudek. Niespodziewanie zespół z Trzciany odpowiedział szybko bramką Krzysztofa Grabiasa. W drugiej części Błyskawica nie zdołała zdobyć gola i mecz zakończył się remisem 1:1. Dla gospodarzy ten wynik z pewnością nie jest satysfakcjonujący, bo do pierwszej Szreniawy tracą już dziewięć punktów. LKS Trzciana 2000 w trzech meczach rundy wiosennej wywalczył dwa punkty, ale biorąc pod uwagę, że zespół grał z obecnie drugą (Victoria), trzecią (Ceramika) i czwartą (Błyskawica) drużyną w tabeli, to dorobek ten należy ocenić jako niezły. Błyskawica w 17. kolejce będzie odpoczywała, ponieważ walkowerem wygra z Borkowianką, natomiast LKS na własnym boisku zagra z Orłem Cikowice. Teoretycznie teraz powinno być łatwiej o zwycięstwo, ale Orzeł ostatnio znacząco poprawił formę.

Złą passę przerwał Górnik Siedlec, który pokonał na wyjeździe Błękitnych Krzeczów. Gole dla zwycięzców zdobyli w pierwszej połowie Patryk Włudyka i Patryk Babicz. Oba zespoły kończyły mecz w niepełnych składach, ponieważ czerwone kartki obejrzeli Tomasz Wygoda (Błękitni) i Arkadiusz Dutka (Górnik). Dla Górnika trzy punkty zdobyte w Krzeczowie mogą okazać się bardzo cenne. Drużyna zdołała odskoczyć od Raby Niedary i Nieszkowianki. W najbliższej kolejce zespół podejmie GKS II Drwinia. Błękitni znów zagrają na własnym boisku, ale czeka ich trudne zadanie, bo do Krzeczowa przyjedzie pierwsza w tabeli Szreniawa.