- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Zaszczep się przeciwko grypie. W Bochni jest to możliwe w sześciu punktach LISTA

- REKLAMA -

W Małopolsce jest już blisko 400 punktów – placówek medycznych i aptek – gdzie można zaszczepić się przeciwko grypie. Kolejne podmioty zainteresowane wykonywaniem takich szczepień mogą zgłaszać się do Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie do końca września. W Bochni można zaszczepić się w sześciu miejscach. Są to między innymi: miejska przychodnia przy ulicy Floris i Szpital Powiatowy przy ulicy Krakowskiej.

Zobacz listę wszystkich punktów TUTAJ

Do przyjęcia szczepionki niezbędna do tego jest recepta. Dla kobiet w ciąży oraz seniorów po 75. roku życia szczepionka jest bezpłatna. Z częściową refundacją mogą ją kupić (zgodnie z zakresem wskazań refundacyjnych dla poszczególnych preparatów) m.in. osoby w wieku 18-65 lat narażone na ryzyko powikłań pogrypowych oraz seniorzy po 65. roku życia. Dla pozostałych osób szczepionka przeciw grypie jest płatna. Pacjent pokrywa koszt preparatu, natomiast Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za kwalifikację do szczepienia oraz jego wykonanie.

Na bieżąco aktualizowana lista wszystkich punktów, które wykonują szczepienia przeciwko grypie, jest dostępna na stronie małopolskiego NFZ www.nfz-krakow.pl. Dorośli mogą wybrać dowolny punkt – np. jedną z wielu szczepiących aptek. Dzieci muszą przyjąć preparat w placówce medycznej. W ich przypadku kwalifikację przed szczepieniem wykonuje bowiem lekarz.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra