Zdrowie

W brzeskim szpitalu pomagają dzieciom niepełnosprawnym

Fot. SP ZOZ w Brzesku


Logopedzi, psycholodzy i pedagodzy realizują zajęcia z uczestnikami projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego ”.  Zajęcia potrwają do końca roku, kolejny nabór ruszy jesienią.


W prowadzonych obecnie bezpłatnych zajęciach uczestniczą maluchy do trzeciego roku życia (zajęcia prowadzone są w domach małych pacjentów), a także dzieci w wieku od 4 do 7 lat niepełnosprawne lub zagrożone niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, sensoryczną, sprzężoną, a także z zaburzonym funkcjonowaniem percepcji wzrokowej czy słuchowej.


– Po kilku miesiącach zajęć możemy mówić o konkretnych postępach naszych podopiecznych. Każdy przypadek jest indywidualny, ale wszystkie dzieci, dzięki zajęciom pięknie się rozwinęły – mówi Anna Dębińska z Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci, działającego w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.


Kolejny nabór do projektu (dla dzieci do 3 roku i w przedziale 4-7 lat) ruszy jesienią. Informacja: SP ZOZ w Brzesku, w godz. od 12.00-14.00 – parter, pokój nr 015 (Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci)
Telefonicznie: nr tel. 507 219 581, 507 219 651, 14 662 12 01, e-mail: wczesnainterwencja@spzoz-brzesko.pl


W ramach projektu, który ma być realizowany przez trzy lata, opieką zespołu konsultacyjnego objęte zostanie w sumie 90 dzieci. Oprócz zajęć dla dzieci przewidziano też warsztaty szkoleniowe dla rodziców.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra