- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Kolejny nowatorski zabieg w bocheńskim szpitalu! Lek. med. Dariusz Kania wykonał operację endoskopowego drenażu torbieli trzustki

- REKLAMA -

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu bocheńskiego. Na oddziale chirurgii Szpitala Powiatowego w Bochni lek. med. Dariusz Kania wykonał operację endoskopowego drenażu torbieli trzustki przy wykorzystaniu aparatu EUS. Był to pierwszy tego typu zabieg w Bochni. Podobne wykonywane są tylko w dwóch szpitalach w Małopolsce.

Wykonanie tego typu operacji było możliwe dzięki temu, że szpital zakupił nowoczesny aparat EUS. Urządzenie to pozwala zastąpić tradycyjną operację usuwania torbieli trzustki z rozcięciem powłok brzucha –  zabiegiem endoskopowym.

– Polega on na wprowadzeniu przez ścianę żołądka do leżącej na zewnątrz żołądka torbieli protezy, która umożliwiła jej opróżnienie. Zabieg ten nie narusza powłok brzucha oraz skraca hospitalizację wpisując się w ogólnoświatowy trend zastępowania klasycznych procedur chirurgicznych małoinwazyjnymi technikami endoskopowymi – podkreśla lek.  med. Dariusz Kania.

Ten sposób operacji wpisuje się w praktyki wdrożone w bocheńskim szpitalu, gdzie już w tej chwili ok. 70 procent zabiegów wykonywane jest małoinwazyjną metodą laparoskopową.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  xxx

  25 lutego 2022 godzina 22:58

  A co się nie uda to Covid

  • Avatar

   Gośćkazka

   27 lutego 2022 godzina 02:21

   Brawo, panie doktorze!

  • Avatar

   Anonim

   03 marca 2022 godzina 10:37

   Cymbal.

 2. Avatar

  Gośćkazka

  27 lutego 2022 godzina 02:22

  Brawo, panie doktorze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra