Zdrowie

Brzesko. Bezpłatne badania prenatalne w brzeskim szpitalu

Mieszkanki powiatu bocheńskiego i brzeskiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań prenatalnych realizowanych w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Badania są wykonywane w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego” wspartego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Warunkiem udziału w projekcie jest wiek pacjentki poniżej 35 roku życia. Z badań mogą skorzystać kobiety do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.

Atutem badań, obejmujących wykonanie USG i testów biochemicznych z krwi, jest ich nie inwazyjność. Są bowiem bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i matki. Są to także badania, które pozwalają na wykrycie we wczesnym stadium ciąży poważnych wad płodu. Ich wczesne zdiagnozowanie w wielu przypadkach daje możliwość leczenia dziecka, jeszcze w łonie matki.

REJESTRACJA: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza). Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra