- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Brzesko. 40 operacji endoprotezoplastyki stawu kolanowego wykonano w tym roku w brzeskim szpitalu. Kolejne w przyszłym roku!

- REKLAMA -

Zaplanowane na ten rok operacje stawu kolanowego już wykonano. Kolejne tego typu zabiegi są przewidziane na przyszły rok, jak tylko szpital otrzyma dofinansowanie z NFZ.

Tego typu zabiegi ortopedyczne są wykonywane w Brzesku  dopiero  od połowy tego roku. Realizuje je zespół lekarzy pod kierownictwem  lek. med. Krzysztofa Szklannego.

Wykonanie zabiegów w tym roku było możliwe dzięki sfinansowaniu zakupu implantów  przez Starostwo Powiatowe w Brzesku.  W obecnym roku medycy musieli wykonać 40 operacji, aby w przyszłym roku otrzymać  finansowanie z NFZ.

–  Zainteresowanie endoprotezoplastyką stawu kolanowego jest ogromne. Już w tej chwili mamy listę oczekujących. Zapisy na kolejne zabiegi ruszą  w przyszłym roku – mówi lek. med. Krzysztof Szklanny.

Warto dodać, że od kilku tygodni szpital dysponuje nowoczesnym blokiem operacyjnym z trzema salami do zabiegów. Jedna z nich przeznaczona jest właśnie na operacje ortopedyczne.   

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Jacek

    19 listopada godzina 09:22

    Zmarły dwie osoby! To jest skandal. Jadą na ilość!!!! DO PROKURATURY Z TYM!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra