- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Bochnia. Kolejne spotkanie w ramach projektu „Hashimoto mi LOTO 😉”

- REKLAMA -

W BiałaOffice23 odbyło się trzecie spotkanie edukacyjne w ramach projektu „Hashimoto mi LOTO ;)”. Tym razem rozmawiano o roli tarczycy i istocie choroby Hashimoto w funkcjonowaniu organizmu. Prelekcję poprowadziła Monika Podos – dietetyk ze Specjalistycznego Centrum Medycznego MOVEMED s.c. w Bochni.

– Cieszymy się, że cały czas uczestniczki projektu w miarę upływu kolejnych miesięcy aktywnie uczestniczą w naszej akcji, zwiększają swoją wiedzę, świadomie zmieniają nawyki na zdrowe i trenują pod okiem trenerów personalnych z Barbell Club Bochnia, prowadzonego przez Annę Adamczyk – mówi Marta Mrzygłód inicjatorka akcji, dyrektor Specjalistycznego Centrum Medycznego MOVEMED.

Podczas spotkania uczestniczki projektu dowiedziały się jak powinien wyglądać panel tarczycowy badań w diagnozowaniu choroby Hashimoto (przewlekłego autoimmunologicznego (limfocytarnego) zapalenia tarczycy).

Diagnostyka: „Panel tarczycowy” powinien obejmować:

– TSH (badanie z krwi na czczo)

– fT3 (badanie z krwi na czczo)

– fT4 (badanie z krwi na czczo)

– przeciwciała aTPO (badanie z krwi)

– przeciwciała aTG (badanie z krwi)

– TRAb (anty TSHR) (badanie z krwi) – przeciwciała skierowane przeciwko receptorom TSH w tarczycy

– obraz ultrasonograficzny (USG tarczycy)

Podczas spotkania dla pań tradycyjnie czekał zdrowy poczęstunek: sernik z karmelem daktylowym – upieczony przez pasjonatkę gotowania neurolog Sabinę Nowak, oraz prezent.

W projekcie „Hashimoto mi LOTO 😉 ” bierze udział 30 kobiet z Bochni i okolic. Kolejne trzydzieści czeka na druga edycję. Dla uczestniczek (same panie) raz w miesiącu organizowane są spotkania edukacyjne z cateringiem, podczas których są omawiane zagadnienia istotne dla osób cierpiących na chorobę Hashimoto. Uczestniczki projektu spotykają się także na wspólnym treningu, który prowadzi trener personalny Anna Adamczyk z Barbell Club Bochnia.

Projekt, który będzie realizowany przez pół roku zakończy się w kwietniu 2020 roku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra