Zdrowie

Bochnia.”Hashimoto mi loto;)” kolejne spotkanie uczestniczek projektu

W BiałaOffice23 odbyło się drugie spotkanie edukacyjne w ramach projektu: „Hashimoto mi LOTO ;)”. Tym razem prelekcję na temat „Metod radzenia sobie z problemami natury psychicznej w przebiegu choroby Hashimoto” wygłosił Kamil Hołyst, psychoterapeuta, trener kontroli złości, trener umiejętności społecznych. Projekt to inicjatywa Specjalistycznego Centrum Medycznego MOVEMED w Bochni i Barbell Club Bochnia.

– Rozmawialiśmy m.in. o roli harmonii i równowadze w życiu, poczuciu własnej roli w społeczności w jakiej żyjemy, planowaniu każdego dnia, zarządzaniu czasem, zdrowym śnie, o „zasadzie 5 minut” – poświęcaniu z uwagą czasu dziecku – wyjaśnia Marta Mrzygłód, dyrektor Specjalistycznego Centrum Medycznego MOVEMED w Bochni.

Koordynatorzy projektu zaproponowali też jego uczestniczkom, aby popracowały nad jednym z nieprawidłowych nawyków, który prowadzi do wielu chorób cywilizacyjnych i nazywany jest „białą śmiercią”.

-Chcemy zmotywować Panie, aby definitywnie odstawiły i wyeliminowały ze swojego codziennego życia CUKIER, który w chorobie Hashimoto (gdzie często chorobą współistniejącą może być cukrzyca, czy insulinooporność) sieje dodatkowe spustoszenie w organizmie – dodaje Marta Mrzygłód.

Żeby dodać motywacji do wykonania tego trudnego zadania, uczestniczki projektu otrzymały w prezencie, prócz zdrowego poczęstunku, opakowanie 0,2 kg ERYTRYTOLU naturalnego słodzika, który może wspomóc (jako zamiennik) w procesie odstawiania i eliminacji wszelkiego rodzaju cukru z pożywienia.

W spotkaniu wzięła udział też dietetyk Monika Podos, która służyła radą (i miała dla Pań ciekawą propozycję dotyczącą DIETOTERAPII) oraz trener personalny Anna Adamczyk z Barbell Club Bochnia, która pilnuje, wspiera i koordynuje treningi uczestniczek projektu.

Kolejne spotkanie odbędzie się w styczniu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra