- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zapytam wprost

ZAPYTAM WPROST. Józefa Szczurek-Żelazko: Wierzę, że nie będzie potrzeby stosowania takich restrykcji, jak przy poprzednich falach pandemii WIDEO

- REKLAMA -

Na temat powrotu dzieci do szkół, czwartej fali pandemii ale też szczepień rozmawiamy w najnowszym odcinku ZAPYTAM WPROST. Tym razem naszym gościem jest Józefa Szczurek-Żelazko poseł PiS ale też była wiceminister zdrowia.

Rozmawialiśmy także na temat odrzuceniu wniosku o uchylenie uchwały anty-LGBT przez Sejmik Województwa Małopolskiego. To zdaniem radnych Koalicji Obywatelskiej doprowadzi do wstrzymania Małopolsce funduszy między innymi na ochronę zdrowia.

– Sposób przekazania środków przez UE jest ściśle określony, nie ma możliwości uzależnienia tych środków od ideologii, które w danym kraju funkcjonują lub nie. Z tego co wiem, to Zarząd Województwa Małopolskiego jest w stałym dialogu z Komisja Europejską, te rozmowy trwają i nie ma co eskalować emocji. To jest niedobre, ponieważ samorząd rządzi się innymi prawami. Dyskusje polityczne zostawmy na poziomie rządowym, ogólnopolskim, natomiast samorząd niech sobie sam układa swoją pracę, bo wie najlepiej, jak ma to robić – mówi Józefa Szczurek-Żelazko.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra