- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zapytam wprost

Poseł Józefa Szczurek-Żelazko: podstawowym problemem służby zdrowia jest brak kadry medycznej WIDEO

- REKLAMA -

Gościem ZAPYTAM WPROST była poseł Józefa Szczurek-Żelazko. Podczas wywiadu padły pytania dotyczące braku lekarzy w brzeskim szpitalu, protestu pielęgniarek w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie oraz powstającego programu wyborczego PiS.

W tej chwili podstawowym problemem służby zdrowia jest kadra medyczna, a raczej jej brak. Jest to pokłosie błędnych decyzji, a może nawet ich braku przez wiele poprzednich rządów, przez kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat do tyłu. Efektem jest ogromny deficyt – podkreśla poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

11 komentarzy

11 Comments

 1. Avatar

  antyPiS

  08 lutego 2023 godzina 21:37

  Pani poseł zapomniał o swojej sejmowej koleżance?

  „Warto przypomnieć w obliczu braku lekarzy i zapaści służby zdrowia. „Niech jadą” – krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS gdy posłanka PO Lidia Gądek powiedziała z mównicy sejmowej, że młodzi lekarze w każdej chwili mogą wyjechać za granicę, aby tam zarabiać.”

 2. Avatar

  Qba

  09 lutego 2023 godzina 10:06

  „Niech jadą!” – krzyknęła w Sejmie posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz
  do młodych lekarzy

 3. Avatar

  gośćć

  09 lutego 2023 godzina 10:34

  Jestem dość blisko związany z problemami opieki zdrowotnej i chciałbym aby pani poseł przestała opowiadać delikatnie mówiąc bzdety.Dlaczego ze szpitali odchodzi personel???? np. szpital Brzesko ,którym zarządzała i to nawet dobrze.Polityka kadrowa dzisiaj ma na celu pozyskiwać najtańszy personel za psie pieniądze i co za tym idzie nie najlepszy.Osoby ze specjalizacjami odchodzą gdzie jest lepiej i tak się dzieje.Dlaczego np. z karetek zwolniono trzecią osobę ????i zespoły jeżdżą po dwóch/wypadki masowe .otyli pacjenci, czwarte piętro /itd.Pani poseł i jej podobni ma to gdzieś.Czy pani poseł nie będąc jeszcze posłem nie robiła czystek w Nowym Sączu w śród personelu medycznego w ramach restrukturyzacji?Jej następca w Brzesku kontynułował dzieło niszczenia kadr medycznych a obecna pani dyrektor nie robi nic innego.Pacjencie lecz się sam.

  • Avatar

   Halo

   10 lutego 2023 godzina 05:38

   A może problem jest taki ze studia medyczne są można powiedzieć bezpłatne w stosunku choćby do USA. To powinien być długoletni kontrakt albo niech dzieciaczki bogaczy głównie niech płacą bo później jazda za granicę zaraz po studiach

   • Avatar

    god

    15 marca 2023 godzina 15:43

    no to zastanów się właśnie dlaczego jadą zagranicę a nie zostają w Polsce…

 4. Avatar

  observer

  09 lutego 2023 godzina 14:50

  Pleć pleciugo byle długo….itd !!!!

 5. Avatar

  Stary wyjadacz

  09 lutego 2023 godzina 20:28

  Ale ma kobiecina tupet!!

 6. Avatar

  Anonim

  13 lutego 2023 godzina 17:00

  Zgadza się dbacie o rodzinę oczywiście swoją

  • Avatar

   obserwator

   25 lutego 2023 godzina 18:59

   Dlaczego z Brzeska odeszło tylu świetnych specjalistów? Wielka w tym zasługa tego ,, babska” z jej przerośniętym ego. Duże zasługi ma też koło gospodyń zarządzające brzeskim szpitalem. Jeśli nie daj Boże PIS przerżnie wybory ,to dzięki takim szczurkom…,a swoją drogą to za opiekę medyczną odpowiedzialnych było wielu tuzów intelektu z poprzednich ekip rządzących i nikt przy zdrowych zmysłach nie stwierdzi, że kiedyś, to było lepiej. Szkody powstałe wtedy, trzeba jaszcze długo nadrabiać.

 7. Avatar

  Ciekawe

  26 kwietnia 2023 godzina 13:34

  A czy to nie ta Pani jeszcze nie tak dawno temu opowiadała, że np pielęgniarek mamy aż za dużo?!

 8. Avatar

  Krzysiek

  05 maja 2023 godzina 13:23

  Największym problemem PiS są tak stare osoby jak Pani poseł. Człowiek chciałby zagłosować na PiS ale jak na 1 miejscu listy jest taki dinozaur to chęć odchodzi. Jakie kreatywne myślenie ma taka Pani jak Żelazko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra