- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

ZUS ostrzega! Uwaga nie wysyłamy e-maili z wnioskiem o podwyższenie 500 plus na 800 plus

- REKLAMA -

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zgłaszają się klienci, którzy otrzymali na swój adres e-mail link do wniosku, który pozwoli podwyższyć świadczenie wychowawcze z 500 zł do 800 zł. To oszustwo. ZUS nie wysyła takich wiadomości. Świadczenie od 2024 r. jest podnoszone automatycznie, bez udziału klienta.

Do ZUS zgłosili się klienci, którzy otrzymali email z prośbą o uaktualnienie swoich danych w celu wypłaty świadczenia wychowawczego w wyższej wysokości, tj. 800 zł zamiast 500 zł. Do treści dołączony był link, w który należało przełączyć się do formularza.

ZUS nie kieruje drogą mejlową takich informacji, a świadczenie wychowawcze od stycznia 2024 r. jest podnoszone do kwoty 800 zł automatycznie, więc nie trzeba składać wniosku.

ZUS apeluje do osób, które być może otrzymały taką wiadomość, by w żadnym wypadku nie odpowiadały na nią, ani tym bardziej nie otwierać zawartych w korespondencji załączników czy linków. Zazwyczaj taki e-mail ma na celu wyłudzenie danych osobowych, zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra