- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zmarł ks. Waldemar Sosnowski, były wikary parafii św. Mikołaja w Bochni

- REKLAMA -

Dziś zmarł ks. Waldemar Sosnowski były wikary parafii św. Mikołaja w Bochni – ostatnio duszpasterz w parafii Żabno i diecezjalny koordynator Grup Odnowy w Duchu Świętym.

Msza święta pożegnalna odbędzie się w kościele parafialnym parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie w sobotę (22 stycznia) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie w sobotę (22 stycznia) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Urodził się 15 sierpnia 1970 roku w Ciężkowicach. Egzamin dojrzałości złożył w Technikum Budowlanym w Tarnowie w 1991 roku.

W roku 1994 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w dniu 27 maja 2000 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Łącko (od 1 września 2000 roku), Bochnia – św. Mikołaja (od 1 września 2002 roku), Dębica – Matki Bożej Anielskiej (od 1 września 2011 roku) oraz Szczawnica (od 1 września 2018 roku). Od 1 września 2019 roku pomagał duszpastersko w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie.

Ponadto pełnił obowiązki diecezjalnego koordynatora Grup Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterza niewidomych w okręgu dębickim, dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza w Dekanacie Bochnia-Wschód, moderatora Ruchu Światło-Życie w rejonie bocheńskim oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w Dekanacie Łącko.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra