- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Zamiast betonu – sztuczna nawierzchnia! Zobacz, jak zmieniają się boiska w gminie Brzesko ZDJĘCIA

Systematycznie rozrasta się baza sportowa w gminie Brzesko. Powstają nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią. Niedawno został otwarty Orlik przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach. Jeszcze w tym roku podobny obiekt zostanie uruchomiony w Sterkowcu.

Mające służyć całej społeczności boisko w Jadownikach mieści się dokładnie w tym samym miejscu, co poprzednie. Istotna różnica polega na tym, że kontuzjogenny asfalt został zastąpiony całkowicie bezpieczną sztuczna murawą.

Jak ważna to zmiana, można się było przekonać już w pierwszych dniach funkcjonowania boiska.

– Wcześniej organizowanie turniejów było niemożliwe, solidne treningi też nie wchodziły w rachubę. Istniało zbyt duże ryzyko groźnego w skutkach wypadku. Teraz podłoże jest miękkie i elastyczne, spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. To boisko od rana do wieczora tętni życiempodkreśla Jan Chrabąszcz trener piłki nożnej.

Tymczasem już niedługo nowe boisko ze sztucznej trawy zostanie oddane do użytku przy Szkole Podstawowej w Sterkowcu.

Pierwszy etap zaplanowanych prac został już zakończony. Pozostało już tylko rozłożenie sztucznej trawy. To będzie kolejne takie boisko, a powstanie przy budynku miejscowej szkoły podstawowej.

Gładki dywan zastąpi dotychczasową, pełną nierówności naturalną murawę. Prace nad wyrównanie terenu już trwają. I ten obiekt służyć będzie nie tylko uczniom szkoły, ale i wszystkim mieszkańcom.

Szkoła i boisko położone są w samym centrum Sterkowca, więc będzie to wymarzone miejsce do wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Nowe boisko na pewno sprawi, że lekcje wychowania fizycznego staną się zdecydowanie bardziej urozmaicone.

Dużą wagę przywiązujemy do sportowego rozwoju dzieci, młodzieży, a także dorosłych osób. Dlatego systematycznie, w miarę możliwości, rozwijamy lub udoskonalamy infrastrukturę sportową i rekreacyjne tereny. Tylko ostatnio wzbogaciliśmy wyposażenie wielu placów zabaw, rozpędza się budowa hali sportowej w Mokrzyskach, przybywają też nowe boiska – wylicza Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Bredzislawa

    29 lipca 2020 godzina 09:30

    Sztuczna trwa posypana guma ze zmielonych opon jest lepsza niż naturalna murawa? Ciekawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra