PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wybory. Zobacz jak głosować?

- REKLAMA -

Już w niedzielę wybory samorządowe. Wybierać będziemy burmistrzów lub wójtów, radnych powiatowych i miejskich oraz sejmiku Województwa Małopolskiego. Głosowanie rozpocznie się o godz. 7:00 i zakończy o 21:00.

Każdy uprawniony wyborca, po jego identyfikacji, otrzyma od obwodowej komisji wyborczej 4 karty do głosowania: jedną do wyboru burmistrza lub wójta oraz trzy oddzielne karty do wyboru radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich.

W wyborach burmistrz lub wójta obowiązują następujące zasady głosowania i ważności oddanych głosów:

Głos ważny:

głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) na karcie do głosowania w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.
Głos nieważny – przyczyną nieważności głosu jest:

postawienie znaku „X” w kratce przy nazwisku więcej niż jednego kandydata,
niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce,
postawienie znaku „X” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata skreślonego przez gminną komisję wyborczą.

W wyborach do sejmiku województwa, rady powiatu oraz rady miasta obowiązują następujące zasady głosowania i ważności oddanych głosów:

Głos ważny:

głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu.
Głos nieważny – przyczyną nieważności głosu jest:

postawienie znaku „X” w kratkach obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście,
niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce,
postawienie znaku „X” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata z listy unieważnionej, odpowiednio przez miejską, powiatową lub wojewódzką komisję wyborczą.

Nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra