- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wspólnota Bocheńska i Stowarzyszenie Bochniaków pomagają Ukrainie. We wtorek rusza zbiórka

- REKLAMA -

Wszyscy jesteśmy poruszeni sytuacją za naszą wschodnią granicą. Obrazy z Kijowa, Charkowa i innych miejsc na terenie Ukrainy nie pozwalają obojętnie przejść obok dramatu milionów obywateli kraju, który podstępnie został napadnięty przez putinowską Rosję – podkreślają przedstawiciele Wspólnoty Bocheńskiej i Stowarzyszenia Bochniaków.

W takiej chwili Polacy pokazują swe wielkie serce. W całym kraju (także w naszym mieście) spontanicznie organizowane są zbiórki darów, przygotowywane noclegi dla uchodźców. Stowarzyszenie „Wspólnota Bocheńska” i Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej włączają się w tę inicjatywę, chcąc pomóc ukraińskim uchodźcom, którzy znajdują się na granicy, ale też – pamiętając o długoletniej współpracy z domem zakonnym ss. dominikanek w Czortkowie – chcemy z pomocą dotrzeć bezpośrednio na Ukrainę, pokazać jej mieszkańcom, że nie zostali sami. Zapewne nie będzie to łatwe, ale damy radę!

Dzięki uprzejmości Społem PSS Bochnia otrzymaliśmy do dyspozycji lokal po byłej Aptece Pod Białym Orłem (Rynek 9, koło Galerii Bocheńskiej). W lokalu tym od poniedziałku do piątku będą dyżurować nasi wolontariusze w godz. 10-13 i 15-18 oraz w soboty w godz. 9-14. Można tam przynosić pomoc rzeczową. Ruszamy we wtorek 1 marca.

Co potrzeba w pierwszej kolejności:

  • 1) lekarstwa i środki opatrunkowe – środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, bandaże, plastry, opaski uciskowe – stazy, wata;
  • 2) artykuły spożywcze – konserwy, trudno psująca się żywność, słodycze, soki i odżywki dla dzieci;
  • 3) artykuły przemysłowe – koce, śpiwory, karimaty, termosy, latarki, pampersy, chusteczki nawilżające, nowe telefoniczne karty pre-paid.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wspomóc naszą akcję, ale nie ma np. czasu, żeby przybyć osobiście z darami, może dokonać przelewu dowolnej sumy na konto Stowarzyszenia Bochniaków numer: 60 8591 0007 0081 0011 1054 0001 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

Ще не вмерла Україна! – Jeszcze Ukraina nie zginęła!

Za Stowarzyszenie Bochniaków 
Zofia Sitko – prezes                                                                                    
Bogusław Dźwigaj – wiceprezes
Maksymilian Truś– wiceprezes  

Za  Stowarzyszenie „Wspólnota Bocheńska”
Stanisław Dębosz
Marek Kucharski
Wojciech Salamon 
Ireneusz Sobas                                                                                                                                                  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra