Wydarzenia

Wola Dębińska. Wybrał się na grzyby, znalazł niewybuch ZDJĘCIA

Policjanci z Brzeska zostali poinformowani o znalezieniu w kompleksie leśnym w Woli Dębińskiej pocisku z czasów II wojny światowej.

Niewybuch odnalazł mężczyzna, który wybrał się do lasu na grzyby.

– W tym kompleksie leśnym już wielokrotnie pomimo upływu kilkudziesięciu lat od zakończenia II wojny światowej odnajdywano niebezpieczne „pamiątki” z jej okresu – mówi asp. sztab. Grzegorz Buczak z KPP w Brzesku.

Na miejsce zostali wysłani policjanci specjalizujący się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Zabezpieczyli oni miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów, którzy we wtorek (20.08) przetransportowali pocisk na poligon, po to, aby go zneutralizować.


Policja ostrzega, że niewybuchy pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra