- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wnioski do wydziału budownictwa on-line! W powiecie bocheńskim realizowany będzie pilotażowy program

- REKLAMA -

Starosta bocheński Adam Korta podpisał porozumienie z Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego dotyczące wprowadzenia w powiecie bocheńskim pilotażowego programu cyfryzacji procedur prawa budowlanego. W praktyce oznacza to możliwość elektronicznego składania i rozpatrywania wniosków dotyczących m.in. zgłoszeń dotyczących rozbiórki czy też zmiany sposobu użytkowania.

– W starostwie przechodzimy do cyfryzacji procesu inwestycyjno-budowlanego. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców i inwestorów. Mam nadzieję, że dzięki temu procedury przede wszystkim się uproszczą – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Powiat bocheński jest jednym z 17 powiatów, w których pilotaż będzie realizowany i wprowadzony, tym samym już teraz jest możliwość wypełnienia wniosków za pośrednictwem portalu e-budownictwo. Należy zaznaczyć, że jedynym w Małopolsce.

W chwili obecnej trwa pierwszy etap, który związany jest z testowaniem możliwości wypełnienia formularza on-line i złożenia go elektronicznie za pośrednictwem e-puap lub w formie tradycyjnej w urzędzie po wydrukowaniu i podpisaniu – tłumaczy Agnieszka Rudek, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa w Bochni Starostwa Powiatowego w Bochni.

Z czasem do systemu dodawane będą kolejne funkcjonalności. Docelowo cały proces tj. złożenie i rozpatrzenie kompletnego wniosku będzie się odbywało za za pośrednictwem portalu e-budownictwo. Warto dodać, że cyfryzacja budownictwa wymaga kolejnych zmian prawnych. Poprawki do Prawa budowlanego znalazły się w projekcie ustawy o zmianie ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra