- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Włodzimierz Bernacki (PiS) ponownie senatorem z naszego okręgu

- REKLAMA -

W Senacie ponownie zasiądzie Włodzimierz Bernacki. Kandydat PiS zdobył 98 347 głosów. Do Senatu nie dostał się Adam Korta Bocheński Starosta, choć w jego przypadku nie można mówić o przegranej.

 • Włodzimierz Bernacki – 98 347 głosów – 46,42 proc.
 • Adam Korta – 74 493 głosy – 35,16 proc.
 • Radosław Macoń – 22 378 głosów – 10,56 proc.
 • Bartłomiej Krzych – 16 654 głosy – 7,86 proc.

Przedstawiciel PiS podziękował swoim wyborcom:

Kandydat opozycji, choć nie wywalczył senatorskiego mandatu też jest zadowolony. Nie trudno się dziwić, jako kandydat Ziemi Bocheńskiej zdobył bowiem największe poparcie w historii. Ten wynik jest dobrym prognostykiem w zbliżających się wyborach samorządowych.

-74 493 – tyle osób zagłosowało na mnie w wyborach do Senatu. Serdecznie dziękuje mieszkańcom powiatu Wielickiego, Bocheńskiego, Proszowickiego i Brzeskiego za poparcie. To największe poparcie kandydata z Ziemi Bocheńskiej w historii. Raz jeszcze Wam dziękuję, jesteście wspaniali! – dziękował gospodarz powiatu w mediach społecznościowych.

Dwaj pozostali kandydaci: Radosław Macoń, który zasłynął głównie z tego, że na początku kampanii „tak se tylko wisiał” oraz Bartłomiej Krzych zdobyli razem około 40 tys. głosów. W porównaniu z liderami to mimo wszystko niewiele.

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Avatar

  Gość P

  18 października 2023 godzina 15:34

  Moim zdaniem, to Radosław proporcjonalnie do całościowych wynikow „partii” wygrał z A. Korta, Starosta Bocheńskim, który w wyborach samorządowych–raczej nie wystartuje ‼️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra