- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wkrótce rusza budowa nowej obwodnicy Brzeska, która połączy autostradę z drogą do Nowego Sącza

- REKLAMA -

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej „Budowa drogi krajowej DK 75 na odcinku Brzesko-Nowy Sącz odc. I – II etap „Łącznika Brzeskiego”. To kolejna istotna inwestycja w naszym województwie dofinansowana z rządowych środków.


– Wiemy, jak ważne jest sprawne działanie i ścisła współpraca w zakresie powstawania nowych inwestycji. Dlatego procedowanie „zridów” traktujemy priorytetowo. Podpisane zezwolenie jest kolejnym krokiem do utworzenia tzw. „Łącznika Brzeskiego” – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

„Łącznik Brzeski” jest fragmentem większego układu komunikacyjnego o charakterze ponadlokalnym. Docelowo ma połączyć autostradę A4 z nową drogą klasy GP do Nowego Sącza tzw. sądeczanką. Realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa bez dofinansowania ze środków rządowych.

Inwestorem zadania jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Krakowie.

Budowana będzie obwodnica Brzeska w nowym przebiegu drogi krajowej nr 75 klasy GP o długości prawie 3 km – II etap „łącznika brzeskiego”, tj. od końca zrealizowanego i funkcjonującego I etapu „Łącznika Brzeskiego” do włączenia do istniejącej drogi krajowej DK75 w Okocimiu.

W ramach inwestycji zaprojektowano m.in.: wiadukt drogowy, dwa mosty drogowe przez rzekę Uszwicę, przepusty drogowe, przejścia dla zwierząt, a także ekrany akustyczne. Inwestycją objętych jest ok. 110 działek.Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom z Krajowego Funduszu Drogowego. Wartość robót to ponad 110 mln zł.

Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może przystępować do prac.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Inwestor

    15 września 2022 godzina 20:12

    Tam robota idzie do przodu i władze samorządowe działają a w Bochni zrównoważony budżet i obiecanki Stefana w sferze marzeń.Burmistrzu Bochni na nauki do Brzeska, Niepołomic i podobnych prężnych i dobrze zarządzanych miast a nie czekać i ściemniać,byle do emeryturki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra