Wydarzenia

Więcej wypadków z udziałem motocykli. Od początku roku w Bochni – 7, w Brzesku – aż 19!

Fot. Patryk Salamon

W sobotę 32-letni motocyklista zginął w Dębnie, wczoraj na terenie powiatu bocheńskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem motocyklistów. Policjanci apelują o ostrożność.

Z 29 wszystkich wypadków drogowych do których doszło na terenie powiatu bocheńskiego od początku tego roku, aż siedem było z udziałem motocyklistów. Brawurowa jazda, niebezpieczne zachowania, w tym nadmierna prędkość to zdaniem policjantów najczęstsze przewinienia motocyklistów.

 • 17.03.2019 – BOCHNIA skrzyżowanie ulicy Mitery z ulicą Wygoda
 • 19.04.2019 – BOCHNIA skrzyżowanie ulicy Poniatowskiego z ulicą Wygoda
 • 19.04.2019 – KOBYLE
 • 09.06.2019 – BOCHNIA ul. Regis
 • 02.07.2019 – GAWŁÓW
 • 08.07.2019 – BOCHNIA skrzyżowanie ulicy Kraszewskiego z ulicą Pl. Okulickiego
 • 08.07.2019 – KRÓLÓWKA

Zdecydowanie gorzej wypada tego typu zestawienie na terenie powiatu brzeskiego.

– W  I półroczu 2019 roku na terenie powiatu brzeskiego policjanci odnotowali 17 zdarzeń z udziałem motocyklistów i motorowerzystów. W 11 przypadkach sprawcą zdarzenia był kierujący motorem lub motorowerem, w 6 przypadkach ofiarą. Z początkiem lipca w powiecie brzeskim doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, niestety w jednym przypadku zdarzenie miało tragiczne zakończenie – mówi st. asp. Ewelina Buda, rzeczniczka prasowa KPP w Brzesku.

Policja radzi:

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze motocykliści powinni stosować kilka podstawowych zasad:

 • zachować odstęp od innych pojazdów, gdyż droga hamowania motocykla jest dłuższa niż samochodu, szczególnie na śliskiej nawierzchni,
 • zawsze wcześnie i wyraźnie sygnalizować zamiar wykonania manewru skrętu czy też zmiany pasa ruchu,
 • kierowcom samochodów często trudno ocenić prędkość motocyklisty dlatego należy cały czas być uważnym i obserwować drogę, aby w razie sytuacji niebezpiecznej móc szybko i odpowiednio zareagować,
 • od momentu rozpoczęcia jazdy należy koncentrować się wyłącznie na bezpiecznej jeździe i sytuacji na drodze.
2 komentarze

2 Comments

 1. bogsto@poczta.fm

  09 lipca godzina 15:08

  Wcale się nie dziwię jeżdżą z ogromną prędkością nawet w terenie zabudowanym. Na ulicy Proszowskiej w Bochni motocykliści od kilku tygodni urządzają sobie testy mocy swoich maszyn o różnych porach,nawet w nocy.Policja jest,czy jej nie ma?

 2. Wiking

  09 lipca godzina 18:21

  Nie zrzucałbym całej winy na kierowców jednośladów. Sam jestem motocyklistą i zauważam że duża część kierowców samochodów nie przyzwyczaił się do obecności motocyklistów na drogach po zimie. Wymuszają pierwszeństwo, spychają, zjeżdżają drogę. Nie są świadomi że motocykl inaczej przyspiesza i inaczej hamuje.
  Proszę nie zrzucać całej winy na 2 kółka.
  Łatwo wrzucić wszystkich do jednego worka…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra