- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W trzy tygodnie przebudowali przejście ze szkoły do domu kultury w Sterkowcu

- REKLAMA -

Zaledwie trzy tygodnie trwały w Szkole Podstawowej w Sterkowcu prace remontowe, w wyniku których powstało bezpośrednie przejście łączące tę placówkę z Domem Kultury, w którym mieszczą się szkolna świetlica i biblioteka. Przy okazji wykonano też kilka innych modernizacji.  

Świetlica i biblioteka zostały z budynku szkolnego przeniesione do nowej siedziby we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to burmistrz Brzeska Tomasz Latocha podjął decyzję o przekazaniu szkole pomieszczeń po byłej świetlicy wiejskiej. Jeszcze do niedawna wszyscy chcący dostać się do tych lokali ze szkoły, zmuszeni byli z niej wyjść, bo jedyne, osobne wejście do Domu Kultury prowadziło od ulicy Sosnowej.

W celu poprawy bezpieczeństwa i ułatwienia komunikacji w styczniu br. przeprowadzono szybki remont, w wyniku którego powstało bezpośrednie przejście, które łączy przylegające do siebie budynki. Inwestycja wydawała się nieco karkołomna, ale została wykonana sprawnie i zgodnie ze sztuką budowlaną. Wykonanie otworu wymagało zniwelowania części schodów oraz przesunięcia jednego z sanitariatów, co wiązało się z drobną przebudową kanalizacji. Przesunięto też dotychczasowe wejście do szkolnej sali gimnastycznej.

Wszystko odbyło się w trzy tygodnie. Prace rozpoczęły się w czasie zimowych ferii, aby w ten sposób skrócić wszystkim czas występowania ewentualnych uciążliwości po powrocie do nauki.

-Tych uciążliwości praktycznie nie było. Praca została tak zorganizowana, aby szkolne zajęcia odbywały się bez jakichkolwiek zakłóceń. Zadbaliśmy też o bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Ten remont całkowicie zakończył proces adaptacji przekazanych nam w zeszłym roku pomieszczeń. Jesteśmy bardzo wdzięczni panu burmistrzowi za decyzję, dzięki której usprawniona została nasza praca. Dziękujemy też za zgodę na remont i pomoc w jego przeprowadzeniu – mówi Maria Dąbrowa-Legutko, dyrektor szkoły.

Wykonane w Sterkowcu prace zostały w całości pokryte z gminnych środków budżetowych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra