- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyła się konferencja dotycząca działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Minister Paweł Wdówik Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych był gościem konferencji prasowej zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Bochni. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej przyjechał do Bochni na zaproszenie poseł Józefy Szczurek-Żelazko.

– W Polsce żyje ponad 3 miliony osób z niepełnosprawnościami, a zaledwie jeden procent z nich ma zapewnione miejsce w warsztatach terapii zajęciowej. Co się dzieje z pozostałymi 99-procentami? Gdzie są, jak oni funkcjonują? – pytał podczas spotkania minister Wdówik.

W spotkaniu zorganizowanego w sali narad bocheńskiego starostwa wzięli udział burmistrzowie, wójtowie oraz przedstawiciele jednostek samorządowych z czterech powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i tarnowskiego.

Nie brakło gospodarza powiatu bocheńskiego Adama Korty. Oprócz poseł Józefy Szczurek-Żelazko w spotkaniu wzięła udział poseł Anna Pieczarka.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra