Wydarzenia

Brzesko. W sobotę Jarmark Bożonarodzeniowy na brzeskim Rynku. Zobacz, jakie przygotowano atrakcje!

Fot. jakub gasek

Będzie szopka z żywymi zwierzętami, ale też stoiska ze świątecznymi przysmakami. W sobotę po raz pierwszy w historii miasta na brzeskim Rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Nowości podczas tego wydarzenia będzie wiele. Między innymi uroczyste zapalenie światełek na choince przez uczestników korowodu, który wyruszy sprzed budynku magistratu o godz. 15.00.

Wśród licznych atrakcji, które przygotowali organizatorzy jarmarku będzie też bezpłatna karuzela wenecka i foto-budka.

Czymże byłby jarmark świąteczny bez przyjemnych, pobudzających nasze podniebienia zapachów. O to zadbają brzescy restauratorzy – Restauracja August, Pałac Goetza, Pawilon, Restauracja Rzym, Sala Bankietowa Grecja, Zdrowo i Kolorowo oraz Malinowy Chruśniak.

W postawionym na tę okazję ogrzewanym namiocie będą serwowali tradycyjne potrawy świąteczne – barszcz z uszkami lub krokietem, bigos, grillowany oscypek, pierogi ruskie z grzybami, kaszą i kapustą,  gołąbki, kutie, kaszankę, łazanki.

Potrawy grillowane, pajdę ze smalcem i ogórem,  będzie można wzmocnić grzańcem lub zimową herbatą w wielu odsłonach.

Podczas jarmarku, przewidziany został kiermasz z szeroką ofertą licznych wystawców. Będzie możliwość zakupu swojskich wyrobów wędliniarskich, które cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas wielkanocnego jarmarku. Nie braknie też słodyczy, miodów i przypraw, zabawek, żywych choinek, stroików świątecznych, ozdób choinkowych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra