- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W piątek rusza głosowanie Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2023 rok

- REKLAMA -

Już po raz ósmy mieszkańcy Bochni będą mogli wybrać projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Na zadania ogólnomiejskie przeznaczona jest kwota 189 723,34 zł, natomiast wartość zgłoszonych projektów to ponad 1 mln zł. Kwota na zadania osiedlowe to 700 tys. zł (po 50 tys. na każde z nich),
a szacunkowa wartość zgłoszonych projektów wynosi ponad 1,5 mln zł.

Głosowanie nad projektami odbędzie się od 2 do 15 września poprzez internetowy system głosowania znajdujący się pod adresem www.bochniadecyduje.pl (wejście do niego możliwe będzie również na stronie głównej www.bochnia.eu), jak i w sposób tradycyjny w dniach: 2 września, 5-9 września oraz 12-15 września w godz. 7:30-15:30 na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Bochnia. Ponadto będzie również możliwość wzięcia udziału w głosowaniu przy wsparciu telefonicznym pracowników Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta.

Głosować może każdy mieszkaniec Bochni, który najpóźniej w dniu zakończenia głosowania
(15 września) ukończy 16 lat.

GŁOSOWANIE ONLINE:

Głosowanie Internetowe rozpocznie się o północy z czwartku na piątek (2 września) i trwać będzie do północy z czwartku na piątek (15 września).

Dostęp do systemu głosowania – KLIKNIJ TUTAJ

Osoby posiadające zameldowane stałe lub czasowe mają możliwość skorzystania z szybkiej weryfikacji automatycznej na podstawie numeru PESEL i ulicy zamieszkania.

Jeśli po podaniu numeru PESEL, wybraniu ulicy i kliknięciu w przycisk „Weź udział w głosowaniu” pojawi się komunikat „Twój numer PESEL nie został znaleziony w bazie mieszkańców, prosimy o kontakt pod numerem tel. 14 614 91 53.

POMOC PRZY GŁOSOWANIU:

Wszelkich informacji dotyczących głosowania udzielać będą pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w dniach 2 września, 5-9 września oraz 12-15 września w godz. 7:30 do 15:30 pod numerem telefonu: 14 61 49 153.

GŁOSOWANIE TRADYCYJNE:

Lokal wyborczy będzie funkcjonował w dniach 2 września, 5-9 września oraz 12-15 września
w godz. od 7:30 do 15:30.

ZASADY GŁOSOWANIA TRADYCYJNEGO:

a) Mieszkaniec po przyjściu do lokalu wyborczego otrzymuje jedną kartę wyboru projektów wraz
z oświadczeniem będącym jej integralną częścią.

b) Po wypełnieniu oświadczenia znajdującego się na odwrocie karty wyboru projektów, należy zaznaczyć znak „X” przy jednym wybranym projekcie ogólnomiejskim (część I karty) i jednym wybranym projekcie osiedlowym (część II karty) lub zaznaczyć znak „X” w polu TAK lub NIE przy każdym z projektów.

c) Zaznaczenie większej ilości projektów niż określone w powyższym punkcie lub brak jakiegokolwiek zaznaczenia powoduje nieważność głosu.

d) Następnie mieszkaniec wrzuca swój głos do urny.

LOKAL WYBORCZY:

Dziennik Podawczy Urzędu Miasta Bochnia

ul. Kazimierza Wielkiego 2

32-700 Bochnia

    Lista projektów, które wezmą udział w głosowaniu:

    • projekty ogólnomiejskie

https://bochnia.eu/mieszkaniec/budzet-obywatelski/budzet-obywatelski-2023/wykaz-projektow-zakwalifikowanych-pod-glosowanie-2/projekty-ogolnomiejskie-4/

    • projekty osiedlowe

https://bochnia.eu/mieszkaniec/budzet-obywatelski/budzet-obywatelski-2023/wykaz-projektow-zakwalifikowanych-pod-glosowanie-2/projekty-osiedlowe-4/

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra