- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W Nowym Wiśniczu młodzi ludzie zaśpiewali piękne patriotyczne piosenki ZDJĘCIA

Fot. MOK w Nowym Wiśniczu
- REKLAMA -

Koncert Laureatów XIX edycji Festiwalu „Z Pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki” zakończył tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Nowym Wiśniczu. Wydarzenie odbyło się w Sali Rycerskiej wiśnickiego zamku.

Zaprezentowane pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie nie tylko przybliżyły obraz ważnych wydarzeń z historii narodu polskiego, ale również ukazały, że można w przyjemny i niezwykle wartościowy sposób przeżywać i radować się z posiadanej wolności.

Koncertowi towarzyszyła podniosła i radosna atmosfera, którą dodatkowo dopełniały wyświetlane kadry animacyjno-filmowe z przesłuchań konkursowych.

Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Iwony Gibas i Burmistrza Nawowego Wiśnicza Małgorzaty Więckowskiej, projekt został zrealizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu i Stowarzyszenie 60+ przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Festiwal poprzedziły uroczystości religijno-patriotyczne: Msza Św. w intencji Ojczyzny i Ziemi Wiśnickiej oraz pochód pod Pomnik Wolności na wzgórzu zamkowym z udziałem władz samorządowych Nowego Wiśnicza, duchowieństwa oraz licznie biorących zgromadzonych mieszkańców, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone światło pamięci.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Nowego Wiśnicza, Prezes Stowarzyszenia 60+ Nowy Wiśnicz oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Zorro

  12 listopada 2021 godzina 13:16

  Smieszne to jest – na widowni w maseczkach a na scenie już bez hehe haha .Paranoja i głupota.

 2. Avatar

  saba

  13 listopada 2021 godzina 01:00

  Gratuluje wykonawcom swietnie ze Wisnicz zyje kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra