- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Lipnicy Murowanej powstaje nowe boisko, zewnętrzna siłownia i parking ZDJĘCIA

Fot. UG w Lipnicy Murowanej
- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla mieszkańców Lipnicy Murowanej. W ciągu najbliższych czterech miesięcy przy szkole powstanie nowe boisko, zewnętrzna siłownia i parking. Inwestycja pochłonie ok. 2 mln zł. Połowę tej kwoty samorząd pozyskał między innymi z Ministerstwa Sportu.

– Obecnie w zaawansowaniu są prace związane z parkingami, instalacjami do oświetlenia i monitoringu, wykonana jest kanalizacja opadowa. Trwa też przebudowa kolidujących sieci w terenie gdzie powstanie główna część sportowo-rekreacyjna – wylicza Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej.

Inwestycja obejmuje m.in.: budowę boiska wielofunkcyjnego z małą trybuną, bieżnie, skocznię, rzutnię, zieloną siłownię, szereg alejek i place dookoła szkoły i przedszkola. Na terenie obiektu powstanie duży parking będzie też infrastruktura znosząca bariery architektoniczne, a całość zostanie oświetlona i objęta monitoringiem.

-Realizowana inwestycja ma zadanie wyrównać te szanse i wspomóc proces kształcenia dzieci i młodzieży oraz powinna stać się alternatywą na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ten aspekt stał się szczególnie ważny w obecnym czasie, kiedy nacisk na aktywność fizyczną powinien być jak największy, oczywiście biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju i na świecie. Jak przy wielu tak dużych zadaniach trzeba pamiętać, że nie byłoby ono możliwe gdyby nie zewnętrzne wsparcie, w tym przypadku z Ministerstwa Sportu – mówi wójt Tomasz Gromala.

Gmina otrzymała też 190 tys zł z PFRON z puli do dyspozycji Zarządu Województwa Małopolskiego.

Termin zakończenia prac przewidywany jest na okres wakacji, natomiast otwarcie obiektu będzie możliwe po uzyskaniu stosownego pozwolenia na użytkowanie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra