- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Krzeczowie otwarto nowoczesną salę gimnastyczną DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Było symboliczne przecięcie wstęgi, poświęcenie i piękny program artystyczny. W sobotę uroczyście otwarto nowoczesną salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Krzeczowie. To trzeci tego typu obiekt wybudowany przez wójta Mariusza Paleja.

Realizacja inwestycji pochłonęła blisko 3,8 mln zł i została wsparta dotacją w wysokości 500 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowy obiekt sportowy na mapie gminy Rzezawa posiada obszerną salę do ćwiczeń z boiskiem wielofunkcyjnym, w pełni przystosowanym do gry m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną.

Są też szatnie, pokój trenera, magazyny sprzętu sportowego i kotłownia. Na piętrze sali gimnastycznej zlokalizowane są natomiast trybuny, sala do gimnastyki korekcyjnej, pomieszczenie do aerobiku oraz toalety. Powierzchnia użytkowa całego obiektu wynosi ponad 680 m2.

W ramach zadania oprócz budowy nowej sali gimnastycznej wykonano również specjalną przewiązkę, która połączyła ją z budynkiem szkoły. Dzięki temu oba obiekty zyskały jedno wspólne wejście. Jest też 16 miejsc parkingowych, z których 4 są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  

Jestem bardzo szczęśliwy z realizacji tej inwestycji. Sala gimnastyczna będzie dobrze służyć młodzieży ze szkoły w Krzeczowie oraz wszystkim mieszkańcom podkreślał wójt Mariusz Palej podczas uroczystego otwarcia obiektu.

Sala gimnastyczna w Krzeczowie jest trzecim obiektem sportowym tego typu wybudowanym przez wójta Mariusza Paleja na terenie gminy Rzezawa. W październiku 2019 roku otwarto salę gimnastyczną w Jodłówce. We wrześniu 2018 roku miało miejsce natomiast otwarcie sali sportowej w Okulicach. 

10 komentarzy

10 Comments

 1. Avatar

  Rozsadna Krzeczowianka

  12 czerwca 2022 godzina 09:11

  Panie Wójcie wszyscy rozsądni mieszkancy dziękują za ta inwestycje i Pana zaangażowanie by powstała,jestesmy szczęściarzami ze doczekaliśmy tej chwili,z racji mego wieku widze to dobro i ciesze sie ze moje prawnuki maja szanse by uczac sie w Krzeczowie z takiej pieknej sali beda korzystac,zycze zdrowia i sil do dalszej pracy na rzecz gminy,pozdrawiam .

 2. Avatar

  obecny

  12 czerwca 2022 godzina 18:59

  Obiekt piękny zapewne będzie służył wielu pokoleniom uczniów tej szkoły . Zastanawia tylko jedno – dlaczego wśród zaproszonych gości nie ma byłych włodarzy gminy , byłej dyrektor GZOSiP , byłej dyrektor szkoły, radnych powiatowych ? a są osoby nie mające nic wspólnego z oświatą i tą właśnie szkołą ! Nie ma najmniejszego sensu ich wymieniać bo kto był na uroczystości dobrze wie o kogo chodzi ! Owacje , podziękowania , przechwalanki i akty uwielbienia : można się uśmiać z tych rodzinnych podziękowań i przymilanek – ( wiadomo o kogo chodzi) ! Zero dyplomacji , zero kultury ze strony obecnego gospodarza gminy i władz gminnych ! Jedyna nadzieja ,że niebawem to wszystko runie !

 3. Avatar

  alfa

  12 czerwca 2022 godzina 23:01

  No fascynujące. Zwłaszcza te polityczne gęby przecinające wstęgi. W gazecie krakowskiej opisali jak to kolesie z partii zatrudniają byłego starostę Jacka P. w urzędzie pracy pomimo tego że ma wyrok za jazdę po pijanemu. A wy tu zdjęcia z otwarcia sali gimnastycznej pokazujecie…

  • Avatar

   Zbych

   14 czerwca 2022 godzina 22:19

   Tajtaja nie było na otwarciu?

 4. Avatar

  Rozsadna

  13 czerwca 2022 godzina 07:21

  Pisze do obecnego,zalosny czlowieku nic nie ruine bo ludzi rozsadnych nie brakuje,nie jestem lizusem tylko osoba ,ktora umie docenic to co dla gminy zrobione,pragne by taki gospodarz jak obecny Wojt trawl b.dlugo,takich mieszkancow gminy jest wielu.To co zrobione pozostanie dla potomnych na wiele lat.Zal mi tych co tego nie doceniaja.Mamy obecnie dobry okres rozwoju gminy ,ktory moze sie nigdy nie powtorzyc,patrze chocby na gminy Brzesko,sprzedaja a nic wielkiego nie powstaje,nasz Wojt stale pozyskuje srodki na inwestycje i to widac dokola jak pieknie sa zagospodarowane.

  • Avatar

   xxy

   13 czerwca 2022 godzina 17:43

   Żałosna to Ty jesteś ROZSADNA kobieto/ myślę ,że takiej jesteś płci ! Jesteś laikiem , nie wiesz nic o zadłużaniu gminy , układach i kto zarabia na tych wszystkich przechwalonych inwestycjach . Są rozsądni ludzie i niestety widzą co się dzieje w gminie z której zrobiono prywatny rodzinny folwark ! Będą wybory – one pokażą to super zadowolenie z inwestycji ! A na marginesie z Twojej strony wazeliniarstwo do potęgi !

  • Avatar

   Arek

   13 czerwca 2022 godzina 19:18

   Upssss, a gdzie Makowska, bo na zdjęciach jej nie widzę..,

   • Avatar

    Jego niania

    13 czerwca 2022 godzina 22:38

    Ten przynajmniej coś robi a Bzdek nawet drogi przez Gawłów nie potrafi ale jeździ jak popyrtany…

    • Avatar

     Wyborca

     16 czerwca 2022 godzina 12:05

     Ale wybudował halę w Lapczcy tylko cztery razy droższa niż ta w Krzeczowie gratulacje Panie Palej.

 5. Avatar

  Murarz tynkarz

  13 czerwca 2022 godzina 14:40

  Palej wybudował, ale śmieszne jak nawet się łopaty nie chwycił i marne to dofinansowanie dostali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra