- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Drwini ruszyła największa inwestycja w historii gminy

Fot. małgorzata wiecek-cebula
- REKLAMA -

Blisko 30 mln złotych pochłonie budowa ponad 20 kilometrów kanalizacji w Dziewinie, Gawłówku i Mikluszowicach, a także dużej oczyszczalni ścieków w Dziewinie. Właśnie ruszyła największa inwestycja w historii gminy Drwinia.

Obecnie prowadzone są prace ziemne w Dziewinie, gdzie powstanie oczyszczalnia ścieków.

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Jednocześnie trwają prace przy budowie pierwszego odcinka kanalizacji w Dziewinie.

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Cała inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy realizowany obecnie obejmuje wykonanie kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym w Dziewinie o długości około 11,84 km wraz z sieciowymi przepompowniami ścieków, przyłączami kanalizacji sanitarnej. Ten etap to także budowa oczyszczalni ścieków w Dziewinie. Zadanie to pochłonie 22,9 miliona złotych. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych Insbud sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie.

Drugi etap obejmuje wykonanie blisko 9 km kanalizacji sanitarnej w Gawłówku i Mikluszowicach. Wartość zadania to ponad 7,6 miliona złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm Hydroterm  Spółka z o.o. z siedzibą w Michałówce oraz Inwestycje Liniowe  Invest-Line Sp. z o.o. z siedzibą w Żurawicy.

Warto dodać, że na budowę kanalizacji  gmina otrzymała blisko 16 mln zł  wsparcia z Funduszu Spójności UE poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

15 komentarzy

15 Comments

 1. Pozdrawiam

  10 września 2021 godzina 22:02

  Może doczekamy?!

 2. Mieszkaniec Drwini

  10 września 2021 godzina 22:58

  Byście się wzięli za światłowód w Drwini a nie jakieś szambo. Jak to wygląda, że w gminie nie ma światłowodu? Dzieci nie mają stałego połączenia a co się działo na zdalnych….

  • Obserwator

   11 września 2021 godzina 10:43

   Światłowód ważniejszy od kanalizacji.

   Sprawdzić IP i kontrolę z urzędu nasłać!

   • Mieszkaniec Gminy Drwinia

    12 września 2021 godzina 02:29

    Z informacji uzyskanych od przedstawicieli Orange Polska z trzech niezależnych źródeł”w Gminie Drwina jest możliwość przyłączenia szybkiego internetu Orange do 600 MB/s z wykorzystaniem infrastruktury światłowodowej Tauron-u”

    • znawca zagadnienia

     12 września 2021 godzina 21:36

     Budowa telefonii komórkowej nie jest zadaniem własnym gminy, w odróżnieniu od sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – w tym także oczyszczalni ścieków oraz ujęć wody.
     Operator sieci komórkowej na własny koszt musi budować system nadajników, wzmacniaczy antenowych . Potem spokojna głowa – w rachunkach dla odbioców z nawiązką odbierze sobie zainwestowane pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. No

  11 września 2021 godzina 07:52

  Prace trwają w Mikluszowicach na drodze, nie Dziewinie

 4. Józef tech_inf

  11 września 2021 godzina 08:52

  Mieszkaniec Drwini dobrze napisał. 30 mln wydane dosłownie w gówno, a światłowód w dzisiejszych czasach to podstawa, a nie jakieś kanały. To tylko dodatkowe koszty dla mieszkańców, którzy moim zdaniem wolą mieć stabilne i szybkie łącze internetowe na miarę 21 wieku. Jak już jesteśmy przy internecie to powinni jakiegoś słupa 5G walnąć bo wogóle nie ma zasięgu.

 5. Krzys

  11 września 2021 godzina 10:19

  Je. Je

 6. Ela

  11 września 2021 godzina 11:54

  To w Bochni na Turkowskiego nie ma a ty chcesz w Drwini.Blokuja dostawcy radiowi tacy jak np;Bestconekt.

 7. Anonimus

  11 września 2021 godzina 14:37

  Nie wiem czy wy w tej samej Drwini mieszkacie ? Ja światłowód mam od niedawna ale mam 300mb/s śmiga aż miło

 8. Mieszkaniec Gminy Drwinia

  12 września 2021 godzina 02:37

  Z informacji uzyskanych od przedstawicieli Orange Polska z trzech niezależnych źródeł”w Gminie Drwina jest możliwość przyłączenia szybkiego internetu Orange do 600 MB/s z wykorzystaniem infrastruktury światłowodowej Tauron-u” Jeden tylko szczegół spowodował że się jeszcze nie przyłączyłem do Orange w Zielonej comiesięczna dopłata do kwoty abonamentu z reklam z tytułu przyłącza budynku jednorodzinnego jest to w regulaminach usługi światłowodowej Orange.

 9. Mieszkaniec Gminy Drwinia

  12 września 2021 godzina 02:44

  Animus Mam pytanie Czy masz światłowód z Orange i płacisz ok 60 zł brutto miesięcznie czy naliczają Ci dodatkową opłatę ok 20 zł miesięcznie za przyłącz budynku jednorodzinnego co łącznie daje ok 80 zł brutto. Jeżeli nie z Orange Polska to kto jest Twoim dostawcą internetu?

 10. miastowy z innej wsi

  12 września 2021 godzina 10:55

  Odezwał się wiesniak . Woli nadal sr…ć za stodołą ale mieć wypasiony telefon z dostępem do internetu
  Nowoczesność w polu i zagrodzie , psia ich mać.

  • Ulica rządzi

   14 września 2021 godzina 11:54

   To się gawiedzianie przeprowadź do miasta i nie będziesz miał z tym problemu, a nie mieszkasz na wiosce gdzie psy D… szczekają, a na noc asfalt zwijają!!!

 11. Wieśniak Józek

  16 września 2021 godzina 09:53

  Lepiej s. R. ć za chlewami… To przeca naturalny nawóz. A internet potrzebny, jak najbardziej. Bardziej od pidziurawionych dróg, kurzu, tluczacych się maszyn, spalin, i to tak przrz kilka lat znając możliwości polskich firm do wykonywania prac budowlanych. DRWINIANIN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra