- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Drwini ruszyła największa inwestycja w historii gminy

Fot. małgorzata wiecek-cebula
- REKLAMA -

Blisko 30 mln złotych pochłonie budowa ponad 20 kilometrów kanalizacji w Dziewinie, Gawłówku i Mikluszowicach, a także dużej oczyszczalni ścieków w Dziewinie. Właśnie ruszyła największa inwestycja w historii gminy Drwinia.

Obecnie prowadzone są prace ziemne w Dziewinie, gdzie powstanie oczyszczalnia ścieków.

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Jednocześnie trwają prace przy budowie pierwszego odcinka kanalizacji w Dziewinie.

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Cała inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy realizowany obecnie obejmuje wykonanie kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym w Dziewinie o długości około 11,84 km wraz z sieciowymi przepompowniami ścieków, przyłączami kanalizacji sanitarnej. Ten etap to także budowa oczyszczalni ścieków w Dziewinie. Zadanie to pochłonie 22,9 miliona złotych. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych Insbud sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie.

Drugi etap obejmuje wykonanie blisko 9 km kanalizacji sanitarnej w Gawłówku i Mikluszowicach. Wartość zadania to ponad 7,6 miliona złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm Hydroterm  Spółka z o.o. z siedzibą w Michałówce oraz Inwestycje Liniowe  Invest-Line Sp. z o.o. z siedzibą w Żurawicy.

Warto dodać, że na budowę kanalizacji  gmina otrzymała blisko 16 mln zł  wsparcia z Funduszu Spójności UE poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

15 komentarzy

15 Comments

 1. Avatar

  Pozdrawiam

  10 września 2021 godzina 22:02

  Może doczekamy?!

 2. Avatar

  Mieszkaniec Drwini

  10 września 2021 godzina 22:58

  Byście się wzięli za światłowód w Drwini a nie jakieś szambo. Jak to wygląda, że w gminie nie ma światłowodu? Dzieci nie mają stałego połączenia a co się działo na zdalnych….

  • Avatar

   Obserwator

   11 września 2021 godzina 10:43

   Światłowód ważniejszy od kanalizacji.

   Sprawdzić IP i kontrolę z urzędu nasłać!

   • Avatar

    Mieszkaniec Gminy Drwinia

    12 września 2021 godzina 02:29

    Z informacji uzyskanych od przedstawicieli Orange Polska z trzech niezależnych źródeł”w Gminie Drwina jest możliwość przyłączenia szybkiego internetu Orange do 600 MB/s z wykorzystaniem infrastruktury światłowodowej Tauron-u”

    • Avatar

     znawca zagadnienia

     12 września 2021 godzina 21:36

     Budowa telefonii komórkowej nie jest zadaniem własnym gminy, w odróżnieniu od sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – w tym także oczyszczalni ścieków oraz ujęć wody.
     Operator sieci komórkowej na własny koszt musi budować system nadajników, wzmacniaczy antenowych . Potem spokojna głowa – w rachunkach dla odbioców z nawiązką odbierze sobie zainwestowane pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Avatar

  No

  11 września 2021 godzina 07:52

  Prace trwają w Mikluszowicach na drodze, nie Dziewinie

 4. Avatar

  Józef tech_inf

  11 września 2021 godzina 08:52

  Mieszkaniec Drwini dobrze napisał. 30 mln wydane dosłownie w gówno, a światłowód w dzisiejszych czasach to podstawa, a nie jakieś kanały. To tylko dodatkowe koszty dla mieszkańców, którzy moim zdaniem wolą mieć stabilne i szybkie łącze internetowe na miarę 21 wieku. Jak już jesteśmy przy internecie to powinni jakiegoś słupa 5G walnąć bo wogóle nie ma zasięgu.

 5. Avatar

  Krzys

  11 września 2021 godzina 10:19

  Je. Je

 6. Avatar

  Ela

  11 września 2021 godzina 11:54

  To w Bochni na Turkowskiego nie ma a ty chcesz w Drwini.Blokuja dostawcy radiowi tacy jak np;Bestconekt.

 7. Avatar

  Anonimus

  11 września 2021 godzina 14:37

  Nie wiem czy wy w tej samej Drwini mieszkacie ? Ja światłowód mam od niedawna ale mam 300mb/s śmiga aż miło

 8. Avatar

  Mieszkaniec Gminy Drwinia

  12 września 2021 godzina 02:37

  Z informacji uzyskanych od przedstawicieli Orange Polska z trzech niezależnych źródeł”w Gminie Drwina jest możliwość przyłączenia szybkiego internetu Orange do 600 MB/s z wykorzystaniem infrastruktury światłowodowej Tauron-u” Jeden tylko szczegół spowodował że się jeszcze nie przyłączyłem do Orange w Zielonej comiesięczna dopłata do kwoty abonamentu z reklam z tytułu przyłącza budynku jednorodzinnego jest to w regulaminach usługi światłowodowej Orange.

 9. Avatar

  Mieszkaniec Gminy Drwinia

  12 września 2021 godzina 02:44

  Animus Mam pytanie Czy masz światłowód z Orange i płacisz ok 60 zł brutto miesięcznie czy naliczają Ci dodatkową opłatę ok 20 zł miesięcznie za przyłącz budynku jednorodzinnego co łącznie daje ok 80 zł brutto. Jeżeli nie z Orange Polska to kto jest Twoim dostawcą internetu?

 10. Avatar

  miastowy z innej wsi

  12 września 2021 godzina 10:55

  Odezwał się wiesniak . Woli nadal sr…ć za stodołą ale mieć wypasiony telefon z dostępem do internetu
  Nowoczesność w polu i zagrodzie , psia ich mać.

  • Avatar

   Ulica rządzi

   14 września 2021 godzina 11:54

   To się gawiedzianie przeprowadź do miasta i nie będziesz miał z tym problemu, a nie mieszkasz na wiosce gdzie psy D… szczekają, a na noc asfalt zwijają!!!

 11. Avatar

  Wieśniak Józek

  16 września 2021 godzina 09:53

  Lepiej s. R. ć za chlewami… To przeca naturalny nawóz. A internet potrzebny, jak najbardziej. Bardziej od pidziurawionych dróg, kurzu, tluczacych się maszyn, spalin, i to tak przrz kilka lat znając możliwości polskich firm do wykonywania prac budowlanych. DRWINIANIN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra