- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Brzesku w piękny sposób rozprawiają się z odpadami z tworzyw sztucznych ZDJĘCIA

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Pomiędzy placem Żwirki i Wigury a placem Zwycięstwa w Brzesku stanął dziś recyklomat – nowoczesne urządzenie służące do selektywnej zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim plastikowych butelek.

Recyklomat jest nagrodą w ogólnopolskim konkursie „Świat bez odpadów” zorganizowanym przez koncern Coca-Cola, firmę EcoTech System i Fundację Nasza Ziemia pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

W konkursie wzięło udział aż 108 gmin liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Spośród nich nagrodzono tylko sześć, w tym gminę Brzesko.

Nagroda to pokłosie dokonań samorządu w zakresie ochrony środowiska

W jaki sposób działa recyklomat?

Po wrzuceniu butelki plastikowej do recyklomatu system rejestruje transakcję i nagradza użytkownika, przypisując do jego konta odpowiednią liczbę tzw. ECO-punktów. Punkty zbierane są przez użytkowników za pośrednictwem aplikacji mobilnej ECO-Portfel, którą można zainstalować na smartfonie

Zebrane punkty mogą być następnie wymienione na vouchery, zniżki, gratisy itp. do realizacji w firmach będących partnerami projektu.

W Brzesku współuczestnikami realizowanego projektu są BOSiR Brzesko oraz Biuro Partner. Zgodnie z regulaminem uzbieranie 50 ECO-punktów upoważnia do otrzymania vouchera o wartości 10 złotych przy korzystaniu z administrowanych przez BOSiR krytej pływalni, kręgielni lub kortów tenisowych przy ulicy Świerkowej. Biuro Partner przy tej samej ilości ECO-punktów proponuje 10-procentową zniżkę podczas zakupów dokonywanych w należącym do firmy sklepie BIG PEN przy ulicy Sobieskiego (100 ECO-punktów upoważnia do 15-procentowego rabatu).

Lista partnerów chcących przystąpić do programu jest cały czas otwarta i może zostać powiększona o nowe podmioty.

Regulamin dotyczący funkcjonowania recyklomatu: TUTAJ

3 komentarze

3 Comments

 1. MAryja

  20 listopada 2020 godzina 19:19

  Wzruszyłam się :). Wszyscy w okolicy mają z nich bekę. Zajmują się recyklomatami, a wszyscy dookoła ogłaszają milionowe inwestycje.

 2. xxx

  20 listopada 2020 godzina 23:19

  Za te punkty to powinna być zniżka na opłatę za odbiór odpadów i to dla wszystkich a nie tylko z danej gminy. Bo ja z Bochni wolę dojechać do Brzeska raz w miesiącu i oddać plastikowe butelki niż pompować kasę w układ BZUK – UM Bochnia

 3. Vvcxfhhbbbbh

  21 listopada 2020 godzina 18:12

  Niesamowite, na to idą pieniądze z podatkow czyli na recyclomaty, bramki z kamerami sprawdzajacymi maski i podobne pierdoly. I oplaty w górę a plastiku jak przybywa to przybywa. Jedynie zakaz produkcji plastiku i pakowania w niego żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra