- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Brzesku będzie jeszcze bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Zobacz, dlaczego?

- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla mieszkańców Brzeska. A zwłaszcza pieszych. W najbliższym czasie w na terenie miasta zostaną uruchomione cztery nowe, aktywne przejścia przez jezdnię.

Bezpieczne przejście wyposażone jest w czujnik wykrywający zbliżającego się pieszego. W takiej sytuacji włącza się żółta migająca lampa wywołująca u kierowcy wzmożoną czujność. W ciemności uruchamiane jest dodatkowe oświetlenie oraz pulsujące punkty odblaskowe zamontowane w nawierzchni jezdni. Całość oświetlenia zasilana jest słoneczną energią.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA TAKIE PRZEJŚCIE

Dwa z przejść są już praktycznie gotowe – czekają jedynie na oficjalny odbiór. Zlokalizowano je przy Szkole Podstawowej nr 3 i Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Brzesku.

– Nieprzypadkowo wybraliśmy miejsca o dużym natężeniu ruchu zarówno samochodów jak i pieszych. Stąd aż trzy lokalizacje przy szkołach. Mamy już okres jesienno-zimowy, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona, więc te aktywne przejścia zdecydowanie poprawią komfort poruszania się po drogach. Wprawdzie teraz z uwagi na epidemię dzieci i młodzież szkolna pozostają w domach, ale przecież taki stan rzeczy nie będzie trwać w nieskończoność. Musimy myśleć o bezpieczeństwie naszych mieszkańców w każdej sytuacji – mówi Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska.

Nowe bezpieczne przejścia zaplanowano także przy PSP nr 1 w Brzesku oraz przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra