- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Bratucicach powstało boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową

- REKLAMA -

Na terenie gminy Rzezawa powstał kolejny piękny obiekt sportowy. W Bratucicach zakończono kompleksową modernizację boiska wielofunkcyjnego. Na realizację tej inwestycji przeznaczono łącznie ponad 390 tys. zł. Zadanie zostało wsparte dotacją z Województwa Małopolskiego w wysokości blisko 150 tys. zł – w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”.

Obiekt sportowo-rekreacyjny w Bratucicach został oddany do użytkowania kilkanaście lat temu. Szereg czynników zarówno ludzkich, jak i atmosferycznych, a także po prostu upływ czasu spowodował jego znaczne zniszczenie. Teraz dostał on natomiast drugie życie.

Inwestycja w Bratucicach przyczyni się do znaczącej poprawy warunków do uprawiania sportu w tej miejscowości. W ramach zadania kompleksowo zostało zmodernizowane boisko wielofunkcyjne służące do gry w piłkę ręczną, nożną i tenisa. Zyskało ono nową podbudowę oraz nawierzchnię poliuretanową. W ramach inwestycji wykonano ponadto piłkochwyty.

 – Przez wiele lat na terenie gminy Rzezawa bardzo brakowało nowoczesnych obiektów sportowych, nad czym wielu mieszkańców bardzo ubolewało. W ostatnich latach sytuacja zmieniła się diametralnie. Powstało wiele  inwestycji sportowych. Kolejne są w trakcie realizacji. To wszystko sprawia, że Gmina Rzezawa dysponuje obecnie infrastrukturą sportową, która jest jedną z najlepszych w całym regionie. Dzięki temu nasze dzieci mają doskonałe warunki do rozwijania swoich pasji. Bardzo mnie to cieszy. Jestem dumny z wykonania kolejnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, które tym razem powstało w Bratucicach. Wcześniej podobne obiekty wybudowaliśmy już w Rzezawie, Borku, Łazach i Jodłówce podkreśla Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

4 komentarze

4 Comments

 1. Bochnianin

  13 września 2022 godzina 14:20

  A w czym przeszkadzało dorodne drzewo po prawej że je wycięto?…

 2. Jest parcie

  13 września 2022 godzina 20:07

  Wójt od boisk i straszny celebryta i samouwielbieniec hehe

 3. Anonim

  15 września 2022 godzina 21:22

  Zbliżają się wybory więc teraz do mieszkancow Bratucic ” puk,puk,puk”.Po siedmiu chudych latach może dla Bratucic zaświeci w końcu „słońce”.

 4. Obserwator

  15 września 2022 godzina 21:22

  Zbliżają się wybory więc teraz do mieszkancow Bratucic ” puk,puk,puk”.Po siedmiu chudych latach może dla Bratucic zaświeci w końcu „słońce”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra