- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Uwaga mieszkańcy powiatu bocheńskiego i brzeskiego oszuści podszywają się pod ZUS

Ostrzegamy przed fałszywym profilem ZUS-u na Facebooku, który zachęca do inwestycji mającej zagwarantować emeryturę w wieku 50 lat. W ten sposób oszuści próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków.

Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Fałszywy profil informuje o inwestycji mającej zagwarantować emeryturę już w wieku 50 lat. Oszuści podają, że wystarczy zainwestować 1 tys. zł. Prawdopodobnie w ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków. Posłużono się przy tym spreparowanym wizerunkiem byłej prezes ZUS – prof. Gertrudy Uścińskiej, aby uwiarygodnić informację. ZUS rozważa podjęcie kroków prawnych w tej sprawie.

Przy tej okazji przypominamy również o możliwych próbach  wyłudzania danych od klientów Zakładu. Nie należy klikać w podejrzane linki – zarówno mailowe, jak i przesyłane w wiadomościach SMS, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Senior

    19 lutego 2024 godzina 20:03

    Tak, już dwa razy do mnie dzwonili. Gdy stwierdziłem, że to oszustwo człowiek po drugiej stronie był bardzo agresywny. Zglosiłem numery do CERt, wart to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra